Новообрана віцепрем’єрміністерка — міністерка реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в бліцінтерв’ю телеканалу “Дом” розповіла про перші кроки на посаді міністерки, розмір зарплати на цій посаді та про те, на якій автівці вона їздить.

За словами Верещук, насамперед вона хоче поспілкуватися з людьми, які мешкають поблизу окупованих територій. Тому незабаром відвідає Донецьку, Луганську та Херсонську області.

“Як виявилося, саме спілкування дає найбільше інформації. Експертна мережа, волонтери, внутрішньо переміщені особи — все, що може мене наситити інформацією, буде зроблено”, — зазначила вона.

Також найближчим часом буде ухвалено низку постанов, зокрема про виплату пенсій, пільги на електроенергію.

Міністерка розповіла, що займеться і питанням розкодування сигналів телеканалів, які здійснюють мовлення на окуповані території.

“Навіть якщо ми говоримо про телеканал “Дом”… Є ще телебачення, яке повністю закодоване і люди не можуть його отримати. Ми над цим працюватимемо, щоби декодувати такі телеканали. Якщо ми говоримо про телеканал “Дом”, це, звичайно, фінансування. Не буде грошей — не буде контенту”, — пояснила вона.

Верещук зізналась, що її зарплата на посаді міністерки реінтеграції становитиме 68 тис. грн/міс. з усіма надбавками.

Також новопризначена віцепрем’єрміністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук поділилася у програмі “Украина на самом деле” в ефірі телеканалу “Дом” завданнями, які їй озвучив президент. Вона назвала пріоритетом її роботи у складі Тристоронньої контактної групи захист інтересів громадян на окупованих територіях. 

“Я почула від пана президента завдання, які він ставить переді мною як перед членкинею ТКГ. Звісно ж, це люди. Це турбота про людей, це гуманітарна складова”, – зазначила Верещук.

Міністерка також перелічила напрями роботи, які, на її думку, можна зробити ефективнішими вже зараз:

  • безперешкодний доступ представників Червоного Хреста до постраждалих людей в окупованих районах;
  • відкриття окупаційними адміністраціями контрольних пунктів в’їзду-виїзду на лінії розмежування;
  • забезпечення пенсіями та вакцинами громадян в окупованих районах.

 10 листопада на черговому засіданні ТКГ  Ірина Верещук візьме участь як нова учасниця української делегації ТКГ та голова Мінреінтеграції.