Військова розвідка України підтвердила, що окупаційна армія Російської Федерації почала використовувати термінали Starlink. Інформацію про це, яку спочатку розповсюдили активісти, підтвердив речник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Андрій Юсов.

«Так, фіксуються випадки використання окупантами російської армії цих пристроїв», — заявив Юсов, додавши, що процес оснащення росіян територій, які вони окупували, «Старлінками» стає системним.

Starlink вже офіційно відреагувала, зазначивши, що не має співпрацювати з Росією та не постачає їй свої термінали супутникового зв’язку. Зазначимо, що ніхто в компанії не звинувачувався. За чутками, росіяни масово закуповують активовані термінали Starlink через компанії-прокладки у третіх країнах, оскільки прямих поставок не відбувається. Проте американська компанія не блокує роботу терміналів на окупованих територіях України, хоча технічно має таку можливість.

Офіцер Армії оборони Ізраїлю Ігаль Левін висловив свої побоювання у Telegram, вказавши, що через цей скандал у Starlink можуть виникнути серйозні проблеми у США.

«Можна очікувати низку розслідувань у США, оскільки контрабанда важливої для національної безпеки системи стане чутливою темою для американського уряду», — написав військовий аналітик.

Україна опинилася в складному становищі з Starlink, оскільки українська армія активно використовує цю систему супутникового зв’язку в обороні. Водночас Київ утримує напружені відносини з главою компанії Ілоном Маском, який виступає за капітуляцію України шляхом здачі своїх територій агресору. Раніше Маск відключав Starlink в окупованому Криму, щоб завадити ЗСУ виконувати бойові завдання на півострові.