Після того, як сили оборони зайняли стратегічні позиції на півночі та півдні Бахмута, включаючи райони Берхівка та Кліщіївка, місто виявилося оточеним, що дозволяє успішно нейтралізувати ворожі війська.

Проте військовий експерт Роман Світан, заявив, що не слід прагнути повністю оточити Бахмут, бо існує ефективніший підхід до звільнення Донбасу.

Він зазначив, що Бахмут наразі відіграє роль майданчика для поразки російських військ. Якщо такий майданчик існує і ефективно діє, де щодня знищується одна-дві роти ворога (що й відбувається), то немає потреби оточувати місто і наражати на ризик життя наших військовослужбовців. Натомість краще продовжувати знищувати противника.

“Потрібно рухатися не на оточення Бахмута, а рухатися вздовж висот, від Берхівки рухатися у бік Соледара по висотах, від Кліщіївки та Бахмута – на південь у бік Горлівки, через Курдюмівку. І потрібно це робити в районі Донецька” – ділиться експерт з 24 каналом.

На думку Світана, якщо Бахмут буде оточений та звільнений, військам доведеться просуватися далі. Однак просування у бік Попасної зіткнеться з грядою Донецького кряжу, що вимагатиме битви з противником і, можливо, призведе до великих втрат.

Бахмут Донецької області став пасткою для російських окупантів. Про це в ефірі 1+1 заявив військовий експерт Олександр Коваленко.

“Бахмут був і залишається для них (загарбників, – УНІАН.) пасткою… Це ще нічого не означає, що вони частину міста контролюють, адже вони там успішно знищуються”, – каже він.

За словами експерта, це місто-фортеця спочатку було пасткою для росіян під час їхнього наступу, зараз це вже пастка в обороні.

“У Бахмуті перебуває переважно “десантура”… Що там переважно відбувається? Тиск Сил оборони України з півдня, з півночі, контроль панівних висот, початок активних дій у самому місті. Але найголовніше – те, що ми останнім часом спостерігаємо все більше відео знищення російської техніки, особливо артилерії, на відстані приблизно 5 км від східних околиць Бахмута”, – каже Коваленко.

Він заявляє, що відбувається процес поступового взяття під вогневий контроль усієї логістики.

В Бахмуті поновилися міські бої, а в околицях міста ЗСУ йдуть вперед, що ставить під загрозу російський окупаційний гарнізон, вважає військовий оглядач Олександр Коваленко.

“СОУ відновили міські бої і змогли повернути ряд позицій. У свою чергу, не дивлячись на те, що Бахмут знаходиться в низині і як на долоні у СОУ, у РОВ тут є свобода маневру, яка їм дозволяє тримати руїни під контролем. Тому, говорячи про дії СОУ в самому Бахмуті, слід розуміти наскільки це неспішний, покроковий процес”, – заявив він.

За словами експерта, в околицях Бахмута “епіцентром подій” є село Кліщіївка. Також вигнання окупантів з правого берега каналу “Сіверський Донець – Донбас” переносить в “зону інтересів” ЗСУ і село Курдюмівка, розташоване південніше Кліщіївки на лівому березі каналу. Реагуючи на це, окупанти підтягнули сюди резерви. 

“У цих поки є свіжа кров, вони тримаються, але артилерія робить свою справу справно, особливо з урахуванням, що вершини – наші”, – зазначає Коваленко.

На північний захід від Бахмута “справи йдуть набагато складніше”, говорить оглядач. Агресор перекинув у район Берхівки, Ягідного та Дубово-Василівки свіжі підкріплення. 

Одночасно з цим ЗСУ вдається все частіше завдавати ударів по російських лініях постачання, що йдуть в Бахмут зі сходу через селища Покровське і Бахмутське.

“Таким чином, завдяки свіжим ресурсам РОВ вдалося дещо уповільнити просування СОУ практично в кожному активному секторі, але не зупинити. Рух триває, складно, але вивірено свіжатина скорочується. СОУ йдуть до своєї мети, головне не підганяти”, – резюмує Коваленко.