Українці, які не мовчать про корупцію, будуть отримувати грошову винагороду

Відповідний законопроект у другому читанні та в цілому був сьогодні затверджений Верховною Радою.

Зокрема, за законопроект №1010 проголосували 252 депутати.

Згідно із затвердженим документом, так званим “викривачем” буде вважатися фізична особа, яке повідомило про можливі факти корупційних правопорушень, якщо така інформація стала йому відома у зв’язку з трудової, професійної, господарської, громадської, наукової діяльності, у зв’язку з проходженням служби або навчання.

Держава, в свою чергу, гарантує таким українцям захист, конфіденційність і винагороду в межах 10% від суми предмета корупційного злочину або нанесених державі збитків.

У законопроекті сказано, що розмір такої винагороди не може перевищувати 3000 мінімальних зарплат, встановлених на час вчинення злочину, і гроші будуть переводитися на рахунок тільки після обвинувального вироку, винесеного судом.

У тому випадку, якщо інформація про злочин надійшла від декількох викривачів, розмір винагороди ділитимуть між ними в рівних частинах. Винагорода також передбачена, якщо йдеться про суми правопорушення, які більш ніж у 5000 разів перевищують розмір існуючого прожиткового мінімуму

Повідомлення про корупцію може бути анонімним. Воно буде підлягати розгляду, якщо зазначені в ньому дані стосуються конкретної особи і має фактичні дані, які можуть бути перевірені. Варто також зазначити, що закон офіційно набуде чинності з 1 січня 2020 року.