Колишній прем’єрміністр Олексій Гончарук розповів журналістам “УП”, чим зараз займається та чи спілкується з президентом Володимиром Зеленським. Про це йдеться у матеріалі “УП” “Колишні” Зеленського. Чим займаються Данилюк, Богдан, Гончарук та інші

В передостанній день вересня 2020-го Гончарук повідомив, що їде на кілька місяців у Штати. Він розповів “УП”, для чого організована ця поїздка і що він планує робити у Вашингтоні.

– Ви зараз у Вашингтоні. Наскільки ми знаємо, ви там в Atlantic Council (американський аналітичний центр, який спеціалізується на міжнародних відносинах – ред). Яка ваша позиція в цій організації і чи надовго ви в США?

– В Atlantic Council у мене позиція почесного експерта, але це лише маленька частина моєї програми тут.

У мене тут дві основні цілі. Перша – у Штатах зараз буде перезавантаження команди президента. І я хочу скористатись цією можливістю, щоб у США з’явилась New US policy on Ukraine. Друга – Україна тут зараз асоціюється з корупцією. Своїм прикладом я хочу показати, що в Україні можуть бути некорумповані прем’єрміністри.

Зараз мене особисто знайомлять з усіма найбільш впливовими людьми в США по Україні. Це далеко не лише люди з Atlantic Council. Я в Штатах планую бути до інавгурації нового президента. Приблизно до кінця лютого. Олексій Гончарук також розповів, що продовжує підтримувати контакт з посадовцями команди президента Зеленського.

“Ні з ким не сварився. Багато звертаються за порадами. Іноді обмінюємось повідомленнями. З президентом іноді обмінюємось повідомленнями”, – заявив Гончарук.

За словами колишнього прем’єр-міністра, там буде відбуватись багато важливого, що безпосередньо впливатиме і на Україну.

“Ще один важливий фронт роботи для майбутнього країни. Іноді так загальну картину видно значно краще, бо коли знаходишся в потоці нашого щоденного політичного трешу часто емоції беруть гору”, – написав Гончарук.

Нагадаємо, Олексій Гончарук – 36-річний український політик і юрист. З серпня 2019 року до 2020 року він очолював Кабінет Міністрів України. До грудня 2019 року був наймолодшим прем’єр-міністром у світі.

На початку березня 2020 року Гончарука разом з його урядом відправили у відставку. Заяву про звільнення він подав особисто.