Одеса ще на початку повномасштабного вторгнення Росії готувалась до можливого наступу окупантів. Проте росіянам досі так і не вдалось захопити портове місто через міцну оборону.

Про це розповів Федір Веніславський – нардеп та член комітету Верховної Ради з нацбезпеки. За його словами, захист Одеси та всього Півдня України вибудований грамотно.

 «Не можуть похвалитись нічим, окрім ракетних атак», – Веніславський

Член комітету з нацбезпеки зазначив, що проміжна ціль, яку декларував ворог перед початком нової великої війни – це окупація всієї південно-східної частини України, а отже відрізання української держави від Чорного й Азовського морів.

«Особисто я переконаний, що наша оборона на південних рубежах вибудувана дуже грамотно, тактично правильно. Загрози окупації Одеси я точно не бачу,»– наголосив Веніславський.

Він додав, що комітет із нацбезпеки, оборони й розвідки проводив виїзні засідання, зокрема в Одесі, а також Миколаєві. Для контролю навіть зустрічались з командуванням оперативного командування “Південь”.

“Спроможностей ворога навіть немає для того, щоб вчиняти активні дії, окрім як терористичні атаки, які вражають в основному мирну інфраструктуру. Іншими способами ведення війни він (ворог – ред.) похвалитись не може”, – підкреслив Веніславський.

Також зазначимо, що після того, як російська ракета 23 квітня влучила у житловий будинок у Одесі, російські пропагандисти почали створювати різні пояснення того, що сталось. Першим із подібних «альтернативних пояснень» стало повідомлення про те, що снаряди досягли поставленної мети, уразивши об’єкт військової інфраструктури. Також деякі джерела повідомили, що ракети повітряного базування влучили у «якусь нафтобазу», яка внаслідок цього спалахнула.