Під час масованої атаки російських безпілотників вночі 25 листопада, більшість дронів була спрямована на столицю — Київ. Таким чином, окупанти проводили перевірку ефективності систем протиповітряної оборони столиці в умовах потужного удару.

Така думка була висловлена військовим оглядачем Денисом Поповичем під час виступу на українському телеканалі.

Експерт наголошує, що атака минулої ночі стала суттєвим ударом по українській столиці з використанням великої кількості Shahed. Москва може собі дозволити подібні атаки дронами, каже Попович. БпЛА дешевші, ніж ракети. Ба більше — запас безпілотників в окупантів істотний.

«Вони можуть виготовляти дронів багато, отримувати їх багато з Ірану. Дрони коштують дешевше, ніж ракети. Тому їх можна запустити багато. Я назвав би це скоріше розвідкою. Вони прощупали те, як наша ППО, яка прикриває Київ, відреагувала на масовану атаку саме дронами», — висловився експерт.

Він вважає, що вже далі РФ може запустити ракети: здійснити великий удар дронами по Києву, а також підкріпити це ракетним ударом.

«Вони подивилися, наскільки протиповітряна оборона Києва змогла впоратися з сильним ударом. Цілком можливо, що скоро може бути удар комбінований: і дронами, і ракетами. Будемо дивитися. Я поки що схиляюся до того, що це була дуже серйозна розвідка боєм», — наголошує Денис Попович.

За словами Поповича, асортимент ракет в росіян такий самий, як і торік, — це «Калібри», Х-101, Х-555, «Кинджали», «Іскандери». Втім, технічні можливості їхнього застосування дещо обмежені. Зокрема, одна з проблем — це технічна готовність бомбардувальників до запуску ракет Х-101.