Багато хто питав, чому ми так впевнені у смерті путіна у 2022 році? Відповідаємо – є інформація від дуже добрих джерел, наших друзів у ГУР, пише телеграм канал Вертикаль.

Видання Newsweek на підставі інформації від трьох джерел у розвідці, знайомих із засекреченим документом, пише, що путін помирає. Він проходить курс лікування від раку, але шансів на виживання вже немає.

Видання з посиланням на розвіддані повідомляє, що оточення путіна вже веде боротьбу за майбутню владу: у березні на путіні готувався замах. Наразі триває боротьба за те, щоб продовжити його життя хоча б на рік. Тобто, в Росії намагаються зробити все, щоб путін не помер у 2022 році, а простяг до 2023 і вибрав приймача.

Путін у квітні пройшов курс терапії від раку та пережив замах у березні. Про це пише видання NewsWeek із посиланням на дані трьох керівників американської розвідки.

Розвідники, на які посилається видання та є представниками трьох окремих розвідувальних служб, стурбовані тим, що Володимир Путін стає все більш параноїдальним, коли йдеться про утримання влади. Такий стан президента РФ лише ускладнює розвиток подій в Україні, втім, за словами фахівців, це є одним із факторів, які роблять перспективи ядерної війни менш ймовірними.

Newsweek наводить заяви розвідників, які поскаржилися, що ізоляція президента Росії Путіна не сприяє нормальній розвідувальній роботі спецслужб, а також майже приховує дані щодо можливих змін стратегії у Кремля.

Путін напевно хворий… Чи збирається він скоро померти — це лише припущення… Він (Володимир Путін, — Ред.), як і раніше, становить небезпеку, тому, якщо він справді помре, на нас чекатиме хаос. Потрібно зосередитися на цьому. Будьте готові, – повідомило джерело з офісу Директора національної розвідки. Видання наводить скаргу одного з розвідників, який каже, що вони майже втратили зв’язок із джерелами у Кремлі. Одне з джерел нашої кращої розвідувальної інформації, що полягає в контактах із сторонніми особами, значною мірою вичерпалося внаслідок війни в Україні, – каже високопоставлений співробітник ЦРУ.

Він додає, що Путін мав досить мало зустрічей з іноземними лідерами, що відсікає можливість отримання інформації, яку іноді можна отримати при особистих зустрічах. Ізоляція Путіна в такий спосіб підвищила рівень спекуляцій, – додав він. Відставний командир ВПС США застеріг, що слід відрізняти бажане від дійсного.

«Ми маємо пам’ятати про прийняття бажаного за дійсне. Ми засвоїли – чи не засвоїли – цей урок на гіркому досвіді з Усамою бен Ладеном та Саддамом Хусейном», – сказав він.

Говорячи про арабських диктаторів, він натякнув на дані розвідки США, яка вважала, що Саддам Хусейн мав серйозні психічні розлади, а Усама бен Ладен вмирав від нирок.

Чи хворий Путін? Безперечно. Але ми не повинні дозволяти очікуванню смерті керувати активними діями з нашого боку. Вакуум влади після Путіна може бути дуже небезпечним для світу», – сказав він.

Джерела видання також стверджують, що у березні на життя Володимира Путіна був скоєний замах, але не наводять жодних подробиць про ці події. Водночас, один із старших офіцерів розвідки вважає, що влада президента РФ значно ослабла.

Хватик Путіна залишається міцним, але вже не абсолютним… За весь час його правління всередині Кремля ніколи не було такої інтенсивної боротьби. Усі відчувають, що кінець близький, — додав один із старших офіцерів розвідки.

29 травня британське видання Mirror опублікувало матеріал із посиланням на джерело у російській розвідці. На умовах анонімності офіцер ФСБ повідомив, що у Путіна важка форма раку, що швидко прогресує, тому жити йому залишилося від 2 до 3 років. Крім того, у матеріалі йдеться, що Путін втрачає зір, а його кінцівки неконтрольовано тремтять.