Останнім часом росіяни під Авдіївкою змінили свою тактику, переходячи до наступу невеликими групами, аналогічно тому, як вони робили це раніше під Бахмутом. Військовий оглядач Денис Попович розглянув причини цієї зміни і пояснив, чи буде така тактика окупантів ефективною.

«З великими втратами це пов’язано. Вони змінюють тактику для того, щоб спробувати продавити нашу оборону і взяли в якості досвіду те що було під Бахмутом у виконанні ПВК «Вагнер», коли їм все-таки вдалося захопити більшу частину міста. Зараз вони намагаються такі ж речі повторювати під Авдіївкою, наіючись, що це принесе такий же ефект», — розповів експерт.

Він зазначив, що місцями окупантам дійсно вдається просуватися.

«Однак ті втрати, які вони несуть, вже понесли і понесуть ще в своїх спробах продавити нашу оборону, вони безумовно нівелюють всякий військовий ефект від цього наступу», — наголосив він.

Він зазначив, що під Авдіївкою РФ знизила інтенсивність авіаударів і кількість бронетехніки. Перше, за його словами, пов’язане з погіршенням погоди, друге – із загальним дефіцитом техніки в РФ. 

Він також підкреслив, що причини наступу росіян під Авдіївкою лежать в політичній площині.

«Є дві думки чому це може відбуватися… це перемога як така, щоб покласти на стіл переговорів і далі отримати перепочинок, накопичити сили і потім в якійсь середньостроковій перспективі спробувати продовжити наступ з більш вигідних позицій. Друга причина — це якийсь переможний кейс для того щоб підкріпити висунення Путіна на вибори», — зазначив експерт.

При цьому він зазначив, що створення плацдарму для подальшого наступу не є для РФ основною причиною, «тому що буде покладено стільки військ, що для того, щоб далі наступати вглиб Донецької області, повинна бути якась серйозна підготовка або перегрупування».

Окупанти розпочали третю фазу наступу на місто Авдіївка в Донецькій області з метою його захоплення, кількість атак збільшилась на 30%. Зауважимо, росія не проявляє почуття жалю до людей і відсилає їх йти в атаку «у лоб». Про це повідомив ветеран російсько-української війни, майор запасу НГУ Олексій Гетьман, в ефірі українського телеканалу.

«Так, вони почали третю хвилю наступу. Якщо під час першої і другої хвилі були атаки по флангах, тобто через Сєверне, Первомайське, Веселе, Кам’янка. Зараз вони намагаються атакувати ще й «в лоб». Те, що ворог там робить такі м’ясні штурми, дозволяє нищити велику кількість живої сили ворога і техніку, — повідомив він. 

За словами голови Авдіївської військово-цивільної адміністрації Віталія Барабаша, кількість росіян, які там атакують, «просто зашкалює».

«Вони лізуть з усіх щілин. Окупанти почали використовувати важкі бомби, авіаційні удари — і коксохімічний завод майже повністю зруйнований. Тому тримати оборону не так зручно як тоді, коли він був як фортеця, зараз — це руїни», — зазначив Гетьман. 

Нещодавно сам же російський воєнкор показав розгромлену техніку окупантів, символічно додавши до ролика трагічну музику.

Відео опублікував журналіст Денис Казанський.

«Наступ захлинувся кров’ю. «Авдіївка за 3 дні» обійшлася окупантам вже у десяток тисяч життів», – підсумував журналіст.

Навіть попри значні втрати, російські окупаційні війська намагатимуться окупувати Авдіївку Донецької області знову і знову, доки не досягнуть мети. Їм потрібно показати успіхи, щоб Кремль міг їх використати під час президентської кампанії перед виборами.