Російські окупанти не мають наразі можливості запускати ракети по материковій Україні з акваторії Чорного моря. Станом на ранок 26 листопада ракетоносіїв Чорноморського флоту у цьому регіоні не зафіксовано.

Як розповів в ефірі телемарафону спікер Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук, причина цьому — негода.

«Станом на зараз штормить, немає жодних кораблів у принципі. Вони перебувають у пунктах базування. Найімовірніше, сьогодні до кінця доби погода не зміниться. Умови так само не зміняться. Будемо моніторити, стежити, але сьогодні, схоже, виходів не очікується», — припустив він.

При цьому Плетенчук уточнив, що шторм — не гарантія, але самі системи озброєння у таку негоду ворогом фактично не застосовуються.

«Через те, що розхитує сильно — запустити ракету в таких умовах досить складно. І якщо корабель, що розрахований на штормову погоду, може вийти в море, то безпосередньо запуск ракет здійснити досить складно, якщо не неможливо. Ну уявіть собі, що корабель розхитує, а вам треба запустити з нього ракету? Сам корабель може витримати шторм, але система озброєння не розрахована», — сказав представник ВМСУ.

Плетенчук нагадав, що у результаті успішних українських атак на флот РФ у Чорному морі основні російські ракетоносії перебазовано до Новоросійська.

«Періодично вони переходять до Туапсе і назад, щоб заплутати сліди. Тим не менше, бачимо роззосередження з метою збереження корабельного складу — деякі перебазували у Феодосію, у Севастопольській бухті теж залишаються кораблі, але вже не такі важливі, тому що їхнє застосовування зараз небезпечне — це і сторожові, і патрульні і навіть десантні кораблі. Головна ударна сила — це ракетоносії, їх у першу чергу й перебазували», — пояснив Плетенчук.