Якщо Путін захопить Авдіївку, то це буде вина США. Росія витрачає колосальні зусилля на те, щоб напередодні переобрання Володимира Путіна захопити українську Авдіївку. Там із листопада 2023 року триває “бійня промислового масштабу”, землі буквально всіяні тілами ліквідованих солдатів РФ. Напір РФ такий сильний, що є великі ризики для України втратити цей укріпрайон. 

Про це йдеться у статті The Telegraph.

“Навіть за кривавими мірками Східного фронту України це бійня промислового масштабу. Пролітаючи над нейтральною смугою під Авдіївкою, український безпілотник фіксує кількість загиблих супротивників (…), загалом 113 тіл росіян, що гниють у багні і які ніхто не забирає. Такі величезні жертви – це звичайне явище тут відтоді, як ЗС РФ почали повномасштабний наступ на Авдіївку в листопаді. За оцінками британської розвідки, щодня там гинуть або отримують поранення близько 1000 російських солдатів, що робить це поле бою одним із найкровопролитніших за 2 роки війни”, – ідеться в статті.

Зазначено, що зараз армія Путіна опинилася на межі захоплення Авдіївки, від якої через інтенсивні бої майже нічого не залишилося. Російським солдатам вдалося проникнути на околиці населеного пункту минулого тижня. Українці оцінюють ситуацію як критичну. Журналісти дійшли висновку, що для Росії цінність Авдіївки символічна, а не стратегічна.

Росіяни зазнають колосальних втрат за взяття уламків невеликого міста для виключно пропагандистського ефекту. Україна опинилася в складному становищі. Її військам дедалі складніше утримувати контроль над цим укріпрайоном у зв’язку зі зниженням військової допомоги від союзників, точніше, від ключового партнера – Сполучених Штатів.

Перед президентськими виборами політики США фактично заблокували допомогу Києву, вирішуючи свої внутрішні проблеми. А це призвело до виникнення в української армії гострої нестачі артилерії, зокрема, на найгарячішому Авдіївському напрямку. Без артилерії стримати потужний наступ росіян на місто практично неможливо.

“Загальна думка така, що, якщо Авдіївка впаде, в цьому буде вина Америки. Затримка в постачанні занадто затягнулася, в українців закінчуються снаряди, а Європа поки що не в змозі компенсувати цю втрату. Найбільше не вистачає боєприпасів до артилерії і ракет, їх часто просто немає”, – заявив екс-аташе з питань оборони Великої Британії в країнах Балтії Глен Грант.

В Авдіївці російська армія успішно використовує свою улюблену тактику “м’ясних штурмів”. Вона, не шкодуючи життя своїх солдатів, хвилями кидає їх на укріплені позиції ЗСУ, виснажуючи цим українські сили.

“Битву за місто Донбасу затьмарюють президентські вибори по обидва боки Атлантики. У США фінансову блокаду України очолюють республіканці-трампісти. Тим часом Путін хоче, щоб Авдіївка стала подарунком для його виборців напередодні президентських виборів у Росії 17 березня”, – пише видання.

Підкреслимо, що російські військові просуваються в Авдіївці. Але завдяки обороні українських захисників, просування в армії РФ проходить із дуже великими втратами.

Про це заявив військовий аналітик, співробітник СБУ (2004-2015 рр.) Іван Ступак.

За його словами, ситуація в Авдіївці дуже важка.

“Ми бачили повідомлення, що 18% міста вже захоплено Російською Федерацією. І ми бачимо, як просуваються російські військові з використанням каналізаційних систем, десь підкопів, намагаються виходити в тили та перерізати дорогу, що сполучає наш гарнізон з основними базами”, — зазначив Ступак.

Він нагадав, що російська армія штурмує Авдіївку з кінця жовтня минулого року.

“За деякими оцінками, РФ тут втратила близько 13 тис. своїх військовослужбовців, 250-300 танків, трохи більше бронемашин. Тобто колосальними втратами дається просування Російської Федерації, взяття локацій. Стратегічної переваги це місто не дає взагалі всім, якоїсь автостради на відкрите просування на подальші населені пункти — теж немає”, — звернув увагу військовий аналітик.

Ступак додав, що Авдіївка для Росії не має жодної військової мети, тільки політичну.