В Офісі Президента зараз гарячково думають над тим, як вийти з зашквара в ситуації з губернатором Черкаської області Сергієм Сергійчуком і красиво його звільнити.

Про це пише тг-канал “Крокодил” і продовжує:

Всі розуміють, що зашкваренного Сергія Сергійчука потрібно терміново міняти, але справа в тому, що він вже четвертий губернатор Черкащини за президентства Зеленського. До Сергійчука були Висоцький в статусі в.о., Шевченко, Боднар і ось тепер він. Така частота помилкових кадрових рішень – просто подарунок для критиків Президента. Причому троє з четвірки губернаторів не протрималися в кріслі більше 4 місяців. Але міняти треба.

Що стосується скандалів Сергійчука, то він виявився обвішаний ними як різдвяна ялинка іграшками. Виявилося, незадовго до призначення губернатором Сергійчук був фігурантом кримінальної справи Святошинського управління Нацполіціі Києва про шахрайство, за матеріалами якого, він, користуючись положенням співробітника СБУ, намагався заволодіти коштами фірми “Слаф Реагент”.

Загальне ж число звинувачень у рейдерстві, вимаганні та “віджимі” на адресу Сергійчука перевищує будь-які допустимі рамки. Про подібні «практики» Сергійчука писав експерт нацбезпеки Василь Вовк, а київський бізнесмен Олексій Маркусь безпосередньо звинувачує Сергійчука в “віджиманні” його бізнесу та інших підприємців на суму понад 150 млн. грн. А ще у Сергійчука знайшли рахунок у швейцарському банку і незадекларовану записану на сина недешеву нерухомість. Та й взагалі спосіб життя Сергійчука надто вже не в’яжеться з офіційними доходами чесного офіцера СБУ.

І ця людина перед призначенням в губернаторське крісло пройшла хвалену перевірку Офісу Президента. Не дивно, коли вся таємниця розкрилася, в ОП шоковані і не розуміють, чому їх перевірка не вдалася.

Ще біда в тому, що на посаді губернатора єдине, в чому досяг успіху Сергійчук – це все ті ж віджимання і схеми, якими займався в СБУ. Черкаська ТЕЦ стверджує, що губернатор дестабілізує ситуацію на підприємстві з метою його “рейдернути”, а в мережі гуляє відео розмов черкаського депутата Котолупа з Сергійчуком, де депутат обговорює плани “порвати” бізнес.

Також Сергійчука звинувачують в лобіюванні інтересів компанії “Укравіта”, яка хоче зайти в область для переробки небезпечних відходів, проти чого різко виступають черкащани. Але найактивнішу діяльність Сергійчук розгорнув за програмою президента “Велике будівництво”. Правда у вкрай специфічному ключі. Замість того, щоб виконувати програму – він заблокував всі виплати, вимагаючи таким чином відкати у бізнесу, чим цю програму і провалив. З чуток, деякі піддалися такому шантажу, але більшість просто в шоці від свавілля голови ОДА, зупинили роботи і активно скаржаться куди тільки можуть.