Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний опір» Олександр Коваленко оцінив ймовірність удару найманців ПВК Вагнера по території Західної України.

«Просто уявіть собі «вагнерівців» у Львові. Це ж буде різанина! Там з ними станеться невідомо що. Вони ж врешті-решт не лемінги, не самогубці», — підкреслив він в ході чату на Главреді.

Експерт не вірить, що найманці Пригожина здатні на глибокі прориви з Білорусі вглиб території України.

«Вони здатні тільки на диверсійно-терористичну діяльність. Вони діятимуть у прикордонній смузі. Не забувайте, що у нас зараз досить висока концентрація сил на північному плацдармі, щоб протидіяти таким загрозам. Ці сили сконцентровані саме на контрдиверсійній діяльності в тому числі. У нас один з кращих на сьогодні дослідів контрдиверсійної діяльності. Ми майже щодня в прикордонній смузі, звичайно, переважно північно — східного напрямку, проводимо контрдиверсійні заходи і знищуємо диверсійні групи росіян», — додав Коваленко.

Також в експерта поцікавились, навіщо «вагнерівці» в Білорусі і що від них там можна чекати. На що він відповів так:

«Які можуть бути сюрпризи від «вагнерівців», якщо вже всі сценарії проговорили і з’ясували, на що вони здатні. Сувалкський коридор вони прокладати не будуть. На Жешув піти також не зможуть. Максимум, на що вони здатні, – вести диверсійно-терористичну діяльність у прикордонній смузі Польщі, Литви, Латвії, а також, звісно, України.

На розмови про можливість походу «вагнерівців» на західну Україну я дивлюся як на фантазії панікерів, тому що в них на це немає ресурсу, вони на це нездатні. Хочу подивитися, як вони почнуть це робити на «буханках» та «пікапах» із кулеметами «Максим». Адже сьогодні на території Білорусі трохи більше ніж 5 тисяч «вагнерівців». Ми свого часу зупинили вторгнення в Україну та спробу захоплення Києва 40 тисяч елітної десантури на нових танках, майже повністю укомплектованих штатно, з підтримкою артилерією, оперативно-тактичних комплексів, авіації, гелікоптерів, на той час іще з працюючою логістикою. Але й тоді вони вже через місяць із великими втратами тікали до Білорусі. А зараз йдеться про 5 тисяч зеків на «буханках». Потрібно реалістично оцінювати ситуацію. Тож диверсійно-терористична діяльність – це все, на що здатні «вагнерівці».» — каже експерт.

У Коваленка запитали, чи буде, на його думку підрив ЗАЕС та чи здатен ворог примінити ядерну зброю, на що той відповів так:

«Росія не застосує ядерну зброю. Але росіяни дійсно можуть спровокувати певні вибухи на ЗАЕС, і вони це вже робили, коли імітували її обстріл реактивними снарядами, нібито хтось там їх обстрілює. Тому вони можуть зімітувати і вибух.

Але атомна електростанція – це об’єкт, захищений від зовнішнього впливу. Зруйнувати її зовнішніми ударами неможливо – її може зруйнувати тільки внутрішній підрив. Так і сталося із Каховською ГЕС, яку зруйнував вибух, який був сконцентрований безпосередньо в самій ГЕС. Атомні електростанції будувалися саме з таким акцентом, і зовнішній вплив їх не зруйнує. Він може її пошкодити, там може виникнути пожежа. Якщо ми говоримо про вибух на Чорнобильській АЕС, то це був внутрішній ефект, внутрішня дестабілізація усіх процесів. Аби відбувся вибух на ЗАЕС, росіянам потрібно запустити ці процеси. Та вони цього не можуть зробити і не зроблять. Адже навіть вибух тони тротилу не матиме таких наслідків, які були на ЧАЕС. Так, можливий витік радіоактивних речовин, можуть бути й інші моменти, але всі вони будуть локального характеру.»

Експерт у підсумок зазначив, що з одного боку, росіяни можуть влаштувати вибух на ЗАЕС, з іншого – говорячи про наслідки цього вибуху, треба розрізняти категорії.