Міністри закордонних справ Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) не змогли узгодити спільну декларацію за підсумками міністерської зустрічі у польській Лодзі.

Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Збігнев Рау після зустрічі, пише “Європейська правда”.

“Консенсусу з цього приводу не було”, – сказав Рау, додавши, що всі рішення в організації ухвалюються одностайно.

Рау зазначив, що позиція більшості країн відома, і вони засуджують російське вторгнення, тому не було сенсу у якійсь загальній резолюції.

За словами Рау, саме тому зараз почалися дискусії щодо реформи ОБСЄ, оскільки діяльність неможлива, коли одна з країн-учасниць, атакує іншу.

“Це найскладніший рік в історії організації, причина добре відома”, – сказав Рау, маючи на увазі війну РФ проти України.

“Наша організація була заснована для того, щоб забезпечити мир та співпрацю серед країн-учасниць… Основна ідея функціонування організації була порушена російською агресією проти України”, – додав він.

Ба більше, Глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі повідомив російських ЗМІ, що зараз ведуться переговори щодо організації його зустрічі з Путіним.

Щорічна зустріч міністрів закордонних справ країн-учасниць ОБСЄ відбувається на запрошення чинного голови ОБСЄ, міністра закордонних справ Польщі Збігнєва Рау. Участь у 29-му засіданні Ради міністрів ОБСЄ, яка проходить у відреставрованих будівлях колишньої електростанції, також бере глава європейської дипломатії, високий представник ЄС Жозеп Боррель. Україну на головній події року в ОБСЄ представляє міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Зустріч у Лодзі відбулася без керівника російського МЗС Сергєя Лаврова, оскільки Польща відмовила йому у в’їзді. Росію представляв її постійний представник при ОБСЄ Олександр Лукашевич.