Здається, що Путін скоро прибере свою праву руку Сергія Шойгу, адже його брехня щодо успіхів на південному напрямку викривається вже ясніше з кожним днем.

Повномасштабна війна в Україні проти росіян продовжується, і село Роботине (Запорізька область) зараз перебуває у центрі уваги. Супротивники дуже активізувалися на Роботинському напрямку, вони намагаються активно проводити наступальні дії і завдяки цьому отримали можливість інколи доходити до Роботиного. Проте, сили оборони України зупиняють будь-які спроби окупантів захопити цей населений пункт, запевнив депутат Запорізької обласної ради Сергій Лишенко.

«Противник знищується, навіть якщо заходить у Роботине. Загалом ситуація трішки гірша, ніж була місяць тому, але краща, ніж рік тому», — заявив він.

Депутат сказав, що сьогодні — у неділю, 25 лютого, у центрі цього села немає ніяких боїв.

«Я не маю інформації, що окупанти змогли прорватися до центра Роботиного. Це взагалі важко виміряти. Оскільки Роботине не дуже велике село. Тому відстань від центру до околиць Роботиного може бути до 100 метрів. Якщо кілька окупантів і добігли до центру Роботиного, їх ліквідували, то це точно не бої в центрі села. Бої в центрі Роботиного будуть, коли ворог вийде на околиці села…», — додав депутат.

Варто підкреслити, що російські окупанти намагаються перехопити ініціативу і йде достатньо потужний наступ з двох сторін на Роботине Запорізької області.

Про це сказав екс-командир взводу батальйону «Айдар», ветеран АТО Євген Дикий в ефірі телемарафону.

«Цей наступ йде щонайменше днів п’ять, якщо не тиждень, але поки що успіхів особливих вони не досягнули. Тобто на околиці Роботиного вони вийшли, але там застрягли. Там йдуть досить жорсткі зустрічні бої, близькі бої», — сказав Дикий.

На його думку, логіка росіян зрозуміла: в них була непогано побудована лінія Суровікіна — комплекс фортифікаційний споруд та окопів, побудований окупантами в другій половині 2022 року під час російського вторгнення в Україну, яка складається з трьох ліній оборони, які між собою взаємозалежні.

«За підсумками нашого наступу минулого року вся перша лінія тепер у наших руках і дві третіх другої лінії також. Звичайно, це їх напружує і нервує, вони бояться, що коли ми почнемо наступати знов, а є сподівання, що це відбудеться, коли до нас прийдуть снаряди, то оту одну третю лінію вони не втримають, тому для них дуже важливо повернути собі оці укріплення, які ми відбили в них минулого року, зокрема, Роботине», — розповів Дикий.

За його словами, для окупантів це суто військова генеральська операція, а не політична, як в Авдіївці. При цьому логіка російських генералів зрозуміла, але всі дії ворога не матимуть успіху, бо з нашого боку там доволі серйозне угрупування, яке має хороше укріплення.

Експерт зазначає, що Роботине на сьогодні — це «номер три по гарячості напрямків». При цьому Дикий спрогнозував, що для ворога приорітетом для наступу номер один буде Куп’янськ, а пріоритет номер два – буде плацдарм в Кринках з метою відкидання наших бійців на правий берег.

Також, як відомо, російська армія має певні успіхи на деяких напрямках фронту. Але стратегічних перспектив в окупантів немає, адже досягнення даються ціною великих втрат.

Про це сказав речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.

Братчук зазначив, що ворог продовжує проводити інтенсивні операції, завдавати ударів фактично по всій лінії фронту.

“Якщо говорити про Запорізький напрямок, то активні атаки тривають у районі Роботиного. Ворог дійсно накопичив чималі сили, м’яко кажучи. Є в них і озброєння, і бойова техніка. Росіяни намагаються знайти прогалини в нашій обороні, щоб завдати того удару, який, на їхню думку, призведе не тільки до оперативного, але й до стратегічного просування”, — сказав спікер.

Сьогодні на фронті дійсно складна ситуація. Але українські військові знищують ворожі засоби та їхній особовий склад, акцентував Братчук.