Російські війська зосереджують свої зусилля на чотирьох напрямках на Донбасі. Протягом доби там сталося 19 бойових зіткнень.

З 24 лютого 2022 року продовжується масштабна агресія росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, продовжує утримувати частину Донбасу. Там тривають тяжкі бої. Але є й хороша новина з фронту.

В ефірі “24 Каналу” військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан розповів, яка дилема зараз стоїть перед російськими окупантами.

За його словами, зараз українські захисники дедалі частіше ліквідують найвищий офіцерський склад росії. Справа в тому, що фронт активізувався і росіяни були змушені пересунути свої штаби ближче до лінії зіткнення. Тим самим підставивши офіцерів росії.

“Тому вони почали потрапляти під удар наших ракет та артилерії. Чим більше буде зіткнень і боїв, тим ближче вони будуть підходити і тим більше ми їх знищуватимемо. Навіть зараз судячи з зведень, ЗСУ практично щодня знищує штаби росії – в Юріївці, Луганську , Бердянську, Мелітополі, Маріуполі та інших”, – повідомив Роман Світан.

Військовий експерт зазначив, що зараз українські війська розвідки зайшли на глибину до 10 кілометрів і дізналися розташування штабів, командних пунктів росії. Роман Світан додав, що також добре працюють радіолокаційні війська росії, які також легко дізнаються, де розташувалися ворожі війська

Військовий експерт Роман Світан також розповів про успіхи ЗСУ після початку наступу.

“Все йде точно за планом. Справа в тому, що не починали б ми, якби не були готові. Видно, два тижні підготовчих операцій, які зараз проводяться, сточуємо всі російські виступи, вирівнюємо лінію фронту. Дуже успішно це все відбувається в районі тієї ж Новоселівки, того ж Бахмута і в районі Авдіївки… Працюють наші війська і згідно з цим планом, якщо щось десь не виходить, тут же включається посилення і виконується все згідно з планом. лінії фронту від Оріхово до Куп’янська”, – розповів фахівець.

При цьому експерт додав, що окупанти проводять наступальні дії на Луганському та Харківському напрямках, незважаючи на те, що частину військ їм довелося перекинути на Донецький напрямок. Особливо це видно в районі Кремінної та Білогорівки, адже росіяни переживають через те, що ЗСУ вийдуть на Соледар. При цьому окупанти зменшили тиск на Куп’янськ через знищення аміачної труби, яка є дуже важливою для президента Росії.

Також військовий експерт прокоментував перекидання військ через Маріуполь.

“Йде перекидання сил і засобів противника з Херсонського напрямку після підриву ними дамби у них звільнилося кілька десятків тисяч військ, які розмазали по всій лінії фронту. Вони проходять через Маріуполь і йдуть далі трасою на північ у бік Донецька і потім розмазуються. Ось який рух через Маріуполь бачить мер міста. Він бачить рух із заходу на схід, але він не розуміє, що вони йдуть на Новоазовськ і згодом рухаються у бік Донецька”, – розповів фахівець.

Як зазначив експерт, дана траса дуже хороша і перебуває у відносній безпеці, оскільки ЗСУ туди не дістає, тому її й використовують росіяни.

В той же час, очільник Об’єднаного комітету начальників штабів Марк Міллі зазначив, що На контрнаступ України піде значний час і за це доведеться заплатити високу ціну.

З його слів, український контрнаступ просувається зі стабільним результатом на своїй початковій стадії.

“Україна розпочала свою атаку і досягає сталого прогресу. Це дуже складний та інтенсивний бій і, ймовірно, займе значний час і доведеться заплатити високу ціну”, — дав свій прогноз Міллі.

Генерал Міллі — про російських військових
Генерал також наголосив на лідерстві, навичках та моральному дусі українських захисників — усе це різко контрастує з якостями російських солдатів.

За словами Міллі, російське військове керівництво не завжди діє послідовно, а бойовий дух військовослужбовців РФ низький.

“І вони сидять на оборонних позиціях, і багато хто з них навіть не знає, навіщо він там”, — зазначив Міллі.