Президент Росії Володимир Путін не прагне до участі в конструктивних перемовинах щодо Донбасу, в той час як Україна ставить перед собою завдання докласти максимум зусиль для врегулювання збройного конфлікту.

Саме тому Зеленський запропонував Путіну зустрітися в зоні конфронтації. Якщо у російської сторони вистачить рішучості для такого кроку, то перемовини можуть стати проривом. Про це заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.

У коментарі Obozrevatel він сказав, що Путін фактично уникає перемовин в рамках нормандського формату, тоді як в України немає часу чекати. Київ налаштований на вирішення конфлікту.

“Поки пан Путін з різних причин уникає продуктивних перемовних контактів в “нормандському форматі”, до чого його закликає весь цивілізований світ, Україна не може чекати. Ми повинні робити все, щоб зняти загрозу і припинити цю війну”, – сказав Подоляк.

За словами чиновника, ситуація на Донбасі може змінитися після того, як будуть прийняті рішення Путіна. Однак щоб це сталося, слід провести перемовини лідерів України і Росії. Якщо у росіян вистачить рішучості для проведення такої дискусії, то сторонам вдасться досягти прогресу щодо врегулювання конфлікту.

“Оскільки на перемовинах радників лідерів “нормандської четвірки” з’явилася пропозиція зустрітися на лінії розмежування, президент запропонував піти далі і зустрітися двом лідерам для перемовин на українському Донбасі. Там, де йде війна. Якщо у російської сторони буде сміливість (для перемовин), це зможе стати початком руху до справжнього миру”, – підкреслив Михайло Подоляк.

Нагадаємо, 9 квітня в Офісі президента України зробили заяву про те, що після різкого загострення збройного протистояння на Донбасі в президентській адміністрації звернулися із запитом на перемовини з лідерами нормандського формату. Однак Путін відмовився говорити з Зеленським.

16 квітня за підсумками зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном, глава української держави Володимир Зеленський сказав, що він планував подискутувати з господарем Кремля Володимиром Путіним. Втім, Путін знову проігнорував перемовини із Зеленським.

Президент Зеленський 20 квітня звернувся до глави РФ Путіна російською мовою і запропонував провести зустріч в будь-якій точці Донбасу, де як і раніше йдуть бойові дії.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.