Колишній прем’єр-міністр Великої Британії і ексдепутат Палати громад Борис Джонсон відтепер працюватиме у сфері журналістики.

Про це повідомляє Politico Europe з посиланням на джерела.

Зазначається, що Джонсон писатиме щотижневу колонку для видання Daily Mail.

Співрозмовники видання розповіли, що таємничий “ерудований новий колумніст”, який з’явився на першій шпальті п’ятничного випуску газети, вказує на Джонсона. Згідно з анонсом, новий колумніст розпочне роботу в суботу.

За даними джерел, за написання колонки Джонсон отримуватиме “шестизначну суму”.

Звертаємо увагу, що написання колонок для Mail стане першою регулярною журналістською роботою колишнього прем’єр-міністра після того, як він пішов з Daily Telegraph у 2019 році.

Однак редактори Mail, можливо, не в захваті від новини про свого нового зіркового колумніста, оскільки колишні колеги Джонсона згадують про проблеми у спільній роботі.

Зокрема, як згадує один з колишніх редакторів Джонсона, той не завжди вчасно здавав матеріали.

Нагадаємо, 9 червня Борис Джонсон оголосив про відставку з посади депутата Палати громад на тлі скандалу, пов’язаного з вечірками на Даунінг-стріт під час ковідних обмежень.

У багатослівній заяві Джонсон розкритикував розслідування комітету з питань привілеїв Палати громад у справі, відомій як Partygate, стверджуючи, що його прагнули використати, аби “вижити мене з парламенту”.

“Їхня (комітету – ред.) мета від самого початку полягала в тому, щоб звинуватити мене незалежно від фактів”, – вважає Джонсон, назвавши розслідування проти себе “полюванням на відьом”.

Рішення скласти депутатський мандат експрем’єр Британії ухвалив того ж дня, коли отримав звіт комітету з питань привілеїв, що мав встановити, чи свідомо Джонсон вводив депутатів в оману, даючи свідчення про вечірки на Даунінг-стрит.

Сам же політик визнавав, що казав неправду, але заперечував, що робив це свідомо, аби уникнути покарання.

Відставка Джонсона означає, що в його окрузі Аксбридж і Південний Райсліп оголошуються дострокові вибори. Із його заяви випливає, що він братиме у них участь.

Зокрема, наприкінці 2021 року в пресі з’явилася ціла низка публікацій, в яких стверджувалося про вечірки на Даунінг-стріт, що відбувались в умовах суворого локдауну. Спершу Джонсон заперечував порушення, та потім був змушений визнати неправоту.

Комітет з питань привілеїв Палати громад має повноваження тимчасово позбавляти мандата й навіть оголошувати повторні вибори в окрузі депутата, якого визнає винним.

Також 15 червня був представлений парламентський звіт, згідно з яким Джонсон неодноразово свідомо вводив парламент в оману своїми заявами про вечірки на Даунінг-стріт, які порушували правила COVID.

У своїй заяві про відставку він піддав комітет нищівній критиці, звинувативши його в “кричущій упередженості” і заявивши, що його члени мають намір “вигнати мене з парламенту”.

Його адвокати подали відповідь до комітету з питань привілеїв об 11:57 у понеділок ввечері, що призвело до затримки очікуваної публікації звіту.

У своїй заяві у вівторок Джонсон розкритикував затримку і відкинув висновки комітету, сказавши, що “комітет з питань привілеїв повинен опублікувати свій звіт і дозволити світові судити про їхню нісенітницю”.

“У них немає виправдання для затримки. Їхні абсурдно несправедливі правила не дозволяють навіть критикувати їхні висновки. Я чітко виклав свої погляди комітету в письмовій формі – і зроблю це більш широко, коли вони нарешті опублікують звіт”, – заявив Джонсон.

Комітет зібрав докази, в тому числі повідомлення у WhatsApp, електронні листи і фотографії, від тих, хто був присутній на вечірках, і тих, хто знав про них.