Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Британія і США, які входять до G7, а також глава європейської дипломатії Жозеп Боррель відреагували на затримання засновника Telegram-каналу Nexta Романа Протасевича в Білорусі. Вони пригрозили режиму Олександра Лукашенка новими санкціями.

Про це йдеться в заяві G7, опублікованій на сайті британського уряду.

“Найрішучішим чином засуджуємо безпрецедентні дії білоруської влади щодо арешту незалежного журналіста Романа Протасевича і його супутниці Софії Сапеги після примусової посадки рейсу FR4978 в Мінську 23 травня”, – заявили в G7.

Як зазначили в G7, дії білоруського режиму поставили під загрозу безпеку пасажирів і екіпажу рейсу Ryanair, а також були серйозним нападом на правила, які регулюють цивільну авіацію.

“Ми закликаємо Міжнародну організацію цивільної авіації (ІКАО) терміново вирішити цю проблему для дотримання правил і стандартів ІКАО”, – йдеться в заяві.

Вчинок режиму Лукашенка, як кажуть країни G7, також є серйозною атакою на свободу ЗМІ, тому “Велика сімка” вимагає негайного звільнення Протасевича і Сапеги.

“Ми будемо нарощувати наші зусилля, в тому числі шляхом введення додаткових санкцій, якщо це буде необхідно, для підвищення відповідальності за дії білоруського режиму”, – зазначили в G7.

Нагадаємо, з 26 травня Україна припинила авіасполучення з Білоруссю. Також українським авіакомпаніям і літакам заборонено виконувати польоти в повітряному просторі Республіки Білорусь.

У відповідь на це заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко повідомив, що мета припинення авіасполучення між Україною та Білоруссю – убезпечити громадян нашої країни, які подорожують авіаційним транспортом.

“Це не санкції, це постанова уряду України. Основна мета – ми захищаємо громадян України, які подорожують (авіаційним транспортом – ред.) над іншими країнами. Ви бачили приклади (затримання засновника опозиційного Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича – ред.) минулого тижня. Саме тому такі рішення Міністерство інфраструктури і уряд приймають”, – зазначив політик.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.