Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що нападники на московський «Крокус Сіті Хол» тікали до Білорусі, а не до України, тим самим спростовуючи заяву Кремля про причетність України. Схоже, Лукашенко, вирішив підставити або й узагалі кинути Путіна та перейти на бік України.

Про це повідомили аналітики Інституту з вивчення війни (ISW).

Зокрема, вони припустили, що Лукашенко зробив це щоб уникнути запитань про те, чому нападники прямували передовсім до Білорусі.

Також, в Інституті додали, що у Лукашенка «дуже мало очевидних стимулів брехати про факти нападу».

«Припущення про те, що нападники прямували до Білорусі, щоб укритися там, може мати руйнівні політичні наслідки для Лукашенка і його режиму, оскільки підніме питання про те, чому вони думали, що в Білорусі їм буде безпечно і хто міг би їм там допомогти», — поділились думкою аналітики.

Тому, щоб уникнути суперечок про гіпотетичні зв’язки нападників з Білоруссю, Лукашенко заявив, що білоруські сили відіграли важливу роль у арешті терористів. Але при цьому заява Лукашенка підриває наратив Кремля. Також ця заява зменшує його вразливість перед спробами Кремля використати непублічну інформацію про плани втечі нападників для тиску на нього в майбутньому.

Додамо, раніше вже говорилось про те, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко телефонував Володимиру Зеленському на початку російського вторгнення та пообіцяв, що його військові у війну не втрутяться. Водночас цій інформації в Офісі президента України не повірили, оскільки було багато провокацій. Однак, схоже, Лукашенко стримав слово, бо його військові так і не перейшли кордон України.