Український консул, якого напередодні затримала ФСБ в Санкт-Петербурзі (РФ), вже знаходиться на території дипустанови. Його затримували на декілька годин.

Про це заявив речник МЗС Олег Ніколенко в коментарі РБК-Україна.

“Чергова провокація на тлі дестабілізаційних дій Росії. Російські правоохоронці затримали співробітника генерального консульства України в Санкт-Петербурзі на кілька годин. Зараз він знаходиться в українській дипустанові. Обставини затримання з‘ясовуються. Ближчим часом українська сторона визначиться з формою реагування на вказану провокацію з урахуванням існуючої практики”, – сказав він.

Нагадаємо, сьогодні вранці стало відомо, що український консул Олександр Сосонюк затриманий в російському місті Санкт-Петербург. Його затримала ФСБ нібито “при отриманні інформації закритого характеру в ході зустрічі з громадянином РФ”.

У ФСБ заявили, що “до іноземного дипломата будуть застосовані заходи відповідно до норм міжнародного права”.

Також заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін наголосив, що Олександр Сосонюк не причетний до отримання секретної інформації, яке йому закидають у Росії. Єнін додав, що вважає дії ФСБ “брутальною провокацією” на тлі нарощення російських військ на українських кордонах.

“Нашого дипломата у жодному разі не мали затримувати. Ба більше, він не був причетний до тих дій, які йому інкримінують російські чиновники … Зазначені кроки російської сторони зустрінуть найрішучішу відсіч з української сторони, і ми вже опрацьовуємо модальності симетричної відповіді російській стороні”, – сказав Єнін.

Водночас він додав, що українській стороні не відомо про результати відповідного кримінального провадження у Росії.

Єнін також повідомив, що наразі Сосонюк перебуває на території української консульської установи, і найближчим часом МЗС працюватиме над питання про його повернення в Україну. За його словами, МЗС “максимально мобілізувало” всіх дипломатичних і консульських представників, як у Санкт-Петербурзі, так і в інших дипломатичних і консульських установах.

“Ми сподіваємося, що цей інцидент мінімально вплине на нормальне функціонування нашої установи. Хоча про яке нормальне функціонування установи може йтися, коли буквально два місяці тому українського прикордонника було поранено ножем. Ті особи з російського боку, які були зобов’язані забезпечувати захист і недоторканність українських представників, як і цієї установи загалом, просто упустили цей момент”, – сказав заступник глави МЗС.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.