Ситуація для російських загарбників на південь від Бахмута стрімко погіршується, воєнкори окупантів уже не приховують втрати позицій.

Український журналіст, політолог та військовослужбовець ЗСУ Кирило Сазонов зазначив, що в істериці ворог б’ється вже не перший день.

«… Російські «військори» закочують істерики на тему Кліщіївки вже три дні. Причому не «констатують складну ситуацію», а саме закочують реальні істерики», — зазначив Сазонов у своєму телеграм-каналі, додавши, що справді на південь від Бахмута по Кліщіївці і не тільки ЗСУ вичавлює ворога з позицій.

При цьому кожен звільнений метр дається українцям украй важко – окупанти сильно зміцнилися.

За словами Сазонова, ворог боїться оточення.

«Вони зараз дуже активно зариваються в землю і перекидають резерви на північ від Бахмута. До десантури та інших підкинули «барсиків» та старих знайомих із газпромівської ПВК. Там теж усе заміновано, від «зеленки» місцями нічого не залишилося, тож рухатися вперед буде складно. Але попереду Соледар і шанси опинитися в котлі «Бахмут» у окупанта цілком реальні. Якщо не зробити вчасно жест доброї волі», — запевнив Кирило Сазонов.

Військовослужбовець зазначив, що росіянам не варто затягувати із цим «жестом».

«Якщо з цим жестом затягнути, то з панівних висот українська арта чудово відпрацює трасою на Лисичанськ», — наголосив військовослужбовець.

Зазначимо, що Генштаб ЗСУ підтвердив частковий успіх українських захисників на південь від Бахмута.

Варто відзначити, що на Бахмутському напрямку фронту тривають важкі бої. Сили оборони України наступають на південному фланзі у районах Кліщіївки, Курдюмівки та Озерянівки. Успіх бійців ЗСУ на Кліщіївському напрямку може створити серйозну загрозу для постачання російського угруповання.

Як розповів офіцер ЗСУ Арті Грін, просування української армії в цьому напрямку навіть всього на п’ять кілометрів може призвести до того, що велика кількість військ РФ буде заблокована.

«Проїзд техніки, евакуація, постачання зброї стане неможливим. Тому точка напруги у районі Бахмута тактично цілком виправдана», — зазначив він.

При цьому Грін додав, що «щоденний рахунок» боїв — на користь ЗСУ. Однак, коли можливий необхідний прорив, боєць прогнозувати не став: «Терміни боюся сказати».

«Тут (у районі Бахмута) справжня бійня, особливо на ділянці на південь від Бахмута», — зазначив боєць.

Крім того, як відомо, Бахмут завжди був пасткою для російських окупантів, але не тому що вони не мають шляхів виходу з міста. Усе набагато простіше – ворог не отримав такого наказу.

Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко наголосив, що наразі жодного тактичного оточення для росіян у Бахмуті немає. Вони мають достатньо шляхів виходу з міста, але їм не дозволяють цього зробити.

«Бахмут виконує функцію пастки із самого початку наступу росіян на місто. Окупанти можуть звідти вийти, попри що логістичні артерії під нашим вогневим впливом», – пояснив Коваленко.

За його словами, головна проблема ворога полягає в тому, що він не отримує наказу на вихід з міста.

«Місто повністю зруйноване, і ховатись від наших артобстрілів дуже складно», – пояснив Коваленко.

Переміщення окупантів постійно контролюють українські розвідувальні дрони, які передають інформацію нашій артилерії. Вона з панівних висот обстрілює Бахмут, що лежить у низині.