Вільнюський саміт дозволив надалі наблизити Україну до членства в НАТО та підтвердив, що питання про членство є виключною справою самої України та всіх країн-союзниць по Альянсу, жодна третя сторона, включаючи Росію, не може мати права вето у питаннях розширення НАТО.
Про це у Брюсселі під час виступу на спільному засіданні Комітету із закордонних справ та Підкомітету з безпеки й оборони Європарламенту сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг
«Під час Вільнюського саміту НАТО ми прийняли важливі рішення, щоб допомогти наблизити Україну ближче до членства. Ми визнали також важливість того, що зробив ЄС, який надав Україні статус країни-кандидата… Україна ніколи не була ближчою до членства в НАТО, ніж зараз. Це відображує політичну реальність, що держави є суверенними і самі приймають рішення. Україна, безумовно, має право вирішувати власний шлях, і це справ України та країн-членів, — приймати рішення, коли Україна стане членом НАТО. Росія не може накладати вето на членство для будь-якої суверенної та незалежної країни в Європі», — сказав Столтенберг.
Він нагадав, що Вільнюський саміт НАТО підтвердив, що Україна буде членом Альянсу, та ухвалив три важливі рішення, щоб у практичному вимірі наблизити таке членство.
«Нам потрібно мати Україну не лише як партнера, нам потрібно бути рівними, — 31 союзник, невдовзі 32, – і Україна, за одним столом (переговорів – ред.). Ця Рада може ухвалювати рішення, вона може скликатися у дуже короткий термін та вирішувати кризи, як ми це вже зробили після саміту, коли була зупинена дія зернової угоди. Ми маємо намір перетворити цю Раду на потужний інструмент для посилення зв’язку між НАТО і Україною», — сказав Столтенберг.