1 вересня, під час свого візиту до США, Володимир Зеленський подякував НАТО за підтримку та спільні навчання. Водночас президент України зауважив, що прагне більшого від співпраці з Альянсом.

Як відомо, сьогодні має відбутися його зустріч з Джо Байденом.
За словами Зеленського, люди в Україні бачать підтримку з боку НАТО. І це  надзвичайно важливий аспект, адже українці відчувають, що вони не наодинці.

Я вважаю, що присутність НАТО – це правильний психологічний крок: не застосовується зброя, але іншим, третім державам, показується, що Альянс працює з Україною. Тому, як психологічний крок, вважаю, що це дуже непогано. Чи достатньо цього? Вважаю, що ні,– підсумував президент.

Зауважимо, що Україна вже не перший рік намагається отримати членство НАТО. 27 серпня президент Зеленський навіть затвердив рішення РНБО про стратегію зовнішньополітичної діяльності країни. В її основі лежить те, що Україна бере курс на набуття повного членства в ЄС та НАТО.

Глава представництва НАТО в Україні Александр Вінніков заявив, що в статуті Альянсу немає норми, яка б не дозволяла країні отримати членство під час війни на її території. Тобто, в України є всі шанси стати членом НАТО, попри російську агресію.
Раніше 23 серпня на саміті Кримської платформи заступник генсека НАТО Мірче Джоане  заявив, що Україна та Грузія стануть членами альянсу.