Вперше за два роки з'явилися ознаки того, що Росія зважилася на серйозну ескалацію у війні з Україною і навіть з Заходом.

"Вся війна з Україною розглядається Кремлем як частина війни із Заходом. Нам по телевізору весь час кажуть, що не з Україною ми воюємо, а з нашим вічним ворогом Сполученими Штатами ми воюємо на українській території. Вже просто на п'ятий рік війни самі слова договору про дружбу абсурдно виглядають", — вважає російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський, передає Inforesist.

За словами Піонтковського, зараз на російських телеканалах всі ток-шоу присвячені на сто відсотків Україні, "йде такий потік ненависті, що мені здається, що це закінчиться якийсь військовою акцією, виходить, 25 листопада (день захоплення кораблів ВМС) — це був початок нового етапу в "дружбі" Росії з Україною", — додав він

За словами Піонтковського новий виток агресії Кремля можливий в період президентської кампанії.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

"У свій час була ілюзія в сфері інших впливів, втручання і т.д., привести до влади більш схильного до відступу перед Москвою кандидата. Зараз в Москві вирішили, що питання зміни влади в Україні можна вирішувати тільки хірургічними методами, ніж терапевтичним впливом на виборах", — говорить політолог.

За словами Піонтковського, військові дії відбудуться в період президентської кампанії.

"Ви вже в президентській кампанії, так що можна сказати протягом цієї кампанії будуть використані такі засоби чисто військового характеру", — додав він.