В історії із захопленням українських моряків біля Керченської протоки Кремль виявляє свій "шовінізм та імперіалізм". Про це заявила у Facebook 10 грудня виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

"25 листопада російські військові захопили в полон 24 українських моряків. За всіма нормами міжнародного права, вони є військовополоненими. Але Кремль, зі своїм шовінізмом та імперіалізмом, живе у власній реальності, де не існує права і свободи людини, тому не визнає цього", – написала вона.

За словами в.о. міністра, Росія "незліченну кількість разів" порушила положення Загальної декларації прав людини, яка лягла в основу міжнародного та національного законодавства.

"Приблизно 70 українців є незаконно ув′язненими Росією. Їх утримують у жахливих умовах. Не допускають українських та міжнародних медиків. Принижують, катують та позбавляють не тільки свободи, а й базових людських прав", – зазначила Супрун.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Вона підкреслила, що "небайдужі люди в усьому світі не закривають очі на злочини Росії".

"Сьогодні свободу незаконно ув'язнених українців відстоюють усі цивілізовані країни. Але найважливіше – щоб українці продовжували підтримувати своїх", – уважає Супрун.