Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликає до масштабних реформ інституцій Європейського Союзу і наполягає на припиненні дії принципу одностайності, який діє під час ухвалення ключових рішень у ЄС.

Про це він сказав в інтерв’ю Rheinische Post.

Шольц наполягає на можливості ухвалювати рішення з певних питань кваліфікованою більшістю і як приклад, де ця система мала б застосовуватися, наводить зовнішню політику або деякі фінансові питання, зокрема, податкові.

“Не повинно бути так, що одна країна може все зупинити. Ми не повинні вважати проблемою той факт, що не всі завжди згодні”, – сказав Шольц.

“Потрібно шукати шляхи, щоб прийти до вирішення. Ми не можемо просто залишити всі інституційні структури такими, якими вони є”, – додав канцлер.

Розмови про відмову від принципу одностайності в ЄС ведуться вже тривалий час. Деякі країни, зокрема Угорщина, часто зловживають цим принципом для блокування рішень з міжнародної політики.

Коли у ЄС ухвалюють рішення кваліфікованою більшістю, її становлять більшість держав-членів, що представляють щонайменше три п’ятих населення Євросоюзу. Таким чином цей принцип дозволяє уникати ситуації, коли одна держава ветує рішення ЄС.