У Повітряних силах ЗСУ повідомили, що Київ отримав ППО в оренду від деяких міжнародних партнерів, аби пережити зиму на час холодів.

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону розповів, що кожна країна перш за все дбає про власний захист держави.

«Така практика у нас уже є. Деякі країни дали системи ППО у користування. Зрозуміло, що кожна країна перш за все дбає про власні пріоритети й про власний захист. Ніхто своє ППО просто так нам не віддасть»,– пояснив Юрій Ігнат.

За його словами, Україні так довго і дозовано постачають ППО тому, що немає скільки ППО у світі, щоб взяти нам і віддати. Попри це, українська протиповітряна оборона стає сильнішою.

«Але нам треба більше. Кількість зараз відіграє велику роль. Те, що Україна може отримати у користування на опалювальний період (ці системи – 24 Канал) – це великий і позитивний знак», – заявив речник Повітряних сил ЗСУ.

Юрій Ігнат уточнив, що ракети потрібні не в тимчасове користування, адже військові їх випустять для захисту.

Давайте не будемо озвучувати, з якими країнами. Ця інформація чутлива, особливо наші партнери не хотіли, щоб ми озвучували,– заявив речник Повітряних сил ЗСУ.

За його словами, Україні потрібні багато систем ППО. Адже радіус дії, наприклад, «Гепарда» 4,5 кілометра, IRIS-T, NASAMS, «Бук-М1» – до 40 кілометрів, «C-300» – 70 кілометрів, Patriot – понад 100 кілометрів.

Нагадаємо, Володимир Зеленський розповів, що Росія може вдатись до енергетичного терору в більших масштабах, ніж минулого року. За словами президента, важливо зараз бути готовими до будь-яких терактів, до будь-яких дій Росії.

Український лідер також розповів, що деякі країни нададуть нам системи ППО виключно на зиму. Президент пояснив, що Київ працює над збільшенням їхньої кількості. Зокрема, говорять з Європою, Сполученими Штатами та країнами Азії.