Сили оборони активізувалися на напрямку Новодонецького та Новомайорського, де вибивають артилерію противника та ймовірно готують плацдарм для наступальних дій у напрямку Маріуполя.

Про це розповів голова Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан.

Він сказав, що з боку українських сил така активізація здійснюється перманентно та щонайменше на 4 ділянках лише Запорізького фронту.

Загалом ЗСУ по всьому Запорізькому фронту ліквідують окупантів, знищують оборонні споруди та артилерійські установки в контрбатарейній боротьбі.

«А ця ділянка фронту в районі Новодонецького та Новомайорського розташована західніше Вугледару, і це дійсно вже є Маріупольський напрямок. Цим й зумовлено занепокоєння ворога, тому що українські сили можуть зайти з флангу до його угрупування», – пояснив Кузан.

Також українські сили проводять успішні дії на різних ділянках фронту. Раніше поблизу Роботиного, зараз – західніше від Вугледара.

«Ми можемо перекидати наші резерви, концентрувати наші зусилля на різних ділянках фронту і нам це легше робити, ніж окупантам. Це їх змушує застосовувати нові резерви та розтягувати їх по всій лінії фронту. І це не дозволяє ворогу концентруватись на одній ділянці», – зазначив Голова Українського центру безпеки та співпраці.

Завдяки перманентному тиску на противника з боку Сил оборони, можна буде відчути, де провалюється оборона окупанта і саме там завдати рішучого удару.

«Але це не відбудеться одномоментно, це методична, кропітка робота – контрбатарейна боротьба, вибивання важкої артилерії, броньованої техніки. І вона триватиме ще найближчі тижні», – підкреслив Сергій Кузан.

Також. Вчора стало відомо, що в район між окупованими Маріуполем на Донеччині та Бердянськом на Запоріжжі росіяни завезли тисячі нових мобілізованих.

Про це розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

«Маріуполь зараз є військовим хабом росіян, зараз на територію між Маріуполем та Бердянськом завезли близько 10 тисяч нових мобілізованих. Але наш рух у відповідь вони чудово розуміють. Буквально пів години тому у Маріуполі сталося кілька вибухів, є задимлення у так званих кварталах. Тобто вони всі розуміють», — зауважив він.

За словами радника, російські окупанти зміцнюються. Зокрема, селище Микільське, розташоване по дорозі до Вугледарського напрямку. Після звільнення Урожайного росіяни почали будувати бліндажі, захисні споруди. Фортифікаційні споруди зараз на тій стадії, коли ворог їх маскує і завозить стару техніку, яка самостійно не може пересуватися. Йдеться про старі радянські танки, які можуть бути дотами, якщо їх вкопати в землю.

«Біля Микільського знаходяться два ліси. Так, це зона степова, це Приазов’я. Але ліси штучні, вони є. І ворог знищує ці невеликі ліси, наші дерева для зміцнення своїх захисних споруд. Вони взагалі знищують усе, що стосується України», — додав Петро Андрющенко.

 

«Окупанти продовжують будувати та облаштовувати укріплення в районі с. Нікольске в бік Розівки. Тепер везуть ліс — облаштовують бліндажі», — розповів він.

Окрім того, за словами радника мера, військову техніку окупанти знов переміщують у цивільних вантажівках, одразу маскуючи під «дерева».

«Це поки характерно виключно для Нікольського району», — констатував Андрющенко.

Нагадаємо, раніше у тимчасово окупованому Маріуполі зафіксували активне переміщення російських військових у бік Бердянська та Розівки Запорізької області. Втім, воно сповільнилося після того, як 14 серпня в селі Юріївка в Маріупольському районі пролунав вибух.