Військове командування РФ розпочало масштабне перекидання військ та озброєння на Південний фронт, щоб перешкодити Україні звільнити Херсон та все Правобережжя. Це велика помилка окупантів.

Таку думку у своєму блозі у Facebook висловив військовий оглядач Олександр Коваленко (Злий Одесит).

Росії довелося послабити Східний фронт, щоб посилити своє південне угруповання. Ешелони з технікою, живою силою та боєприпасами йдуть на Херсонщину величезним потоком через анексований Крим. Залізниця ледве впорається з такими обсягами, цивільні рейси скасовуються.

 “Якщо ще тиждень тому на Донбаському плацдармі було сконцентровано найбільшу групу військ в одній локації, не просто за весь період вторгнення в Україну, а загалом, у сучасній історії конфліктів, то тепер цей натовп переміщається до Херсонської області”, – написав Коваленко.

За його словами, така активність окупантів вказує на чотири важливі моменти.

  1. Генерали РФ дуже стривожені контрнаступом ЗСУ на правому березі Дніпра. Вони розуміють, що без посилення утримати його не зможуть.
  2. В армії РФ колосальний дефіцит живої сили. Вони змушені задля посилення Херсонського угруповання знімати війська з інших напрямів, тим самим їх послаблюючи.

“РОВ (російські окупаційні війська – ред.) не залучили необхідну кількість сил і коштів з території Росії, вони тасують внутрішній ресурс”, – зазначив Коваленко.

  1. У росіян дуже серйозні логістичні проблеми. Перекидання військ на Південь здійснюється дуже важко і хаотично, терміни затягуються. І це ще окупанти не досягли Дніпра, перекидання через яке дуже ускладнене, оскільки ЗСУ пошкодили ключові мости.
  2. Послабивши Східний плацдарм, росіяни погіршили своє становище, розпочавши активний наступ у напрямку Сіверська, Бахмута, Авдіївки.

Ця “показуха”, запевнив експерт, довго не протримається, оскільки на цій ділянці вже немає основного ресурсу окупантів.

“Своїм киданням ікри в басейні РОВ ставить під загрозу навіть ті ділянки захоплених територій, які могли б утримувати досить тривалий час”, – зазначив Коваленко.

“Вся ця окупаційна маса буде на жорсткій дієті, у всіх сенсах”, – наголосив експерт.

“Все це рутинне передислокація та перегрупування на Херсонський плацдарм ніщо інше, як чистої води суїцид для РОВ”, – констатував Коваленко.