Перше судно з українським зерном виходить із України вранці у понеділок.

Вихід першого судна із зерном із 24 лютого з морського торговельного порту Одеса очікується о 9:15 понеділка.

Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков на своїй сторінці у Facebook

Йдеться про судно RAZONI, яке під прапором Сьєрра-Леоне прямує до порту Тріполі у Лівані.

«Воно рухатиметься коридором, безпеку якого підтверджено нашими партнерами-гарантами – ООН та Туреччиною. На його борту 26 тис т української кукурудзи», — уточнив міністр.

За його словами, розблокування портів дасть щонайменше $1 млрд валютної виручки для економіки та можливість для аграрного сектору спланувати посівну наступного року.

«Ми вдячні партнерам, які незважаючи на складнощі не зупиняли роботу з підготовки до експорту. Разом з представниками ООН та Туреччини вже напрацьовані внутрішні операційні регламенти. Зі свого боку Україна зробила все, аби відновити роботу портів та всіх задіяних підприємств…Це був складний шлях тривалістю 3 місяці» – написав Кубраков.

Міністр додав, що у портах Великої Одеси ще 16 суден вже чекають виходу в море. Це ті судна, які були заблоковані з початку повномасштабного вторгнення росії. Паралельно надходять заявки на прибуття нових для завантаження агропродукцією.

«У найближчі тижні за підтримки наших партнерів ми плануємо вийти на повну потужність перевалки сільськогосподарської продукції», — підсумував Кубраков.