Колишній представник США Курт Волкер заявив, підтримує ідею Макрона використати французькі війська в Україні. Зокрема, армія Франції може допомогти Україні відновити контроль над ЗАЕС, яка стала точкою найбільшої небезпеки після російських провокацій та прямих влучань в оболонку реактора станції. Сполучені Штати Америки закликають Росію повернути Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС) під контроль України та утримуватись від дій, які можуть призвести до ядерного інциденту на станції. Про це напередодні на брифінгу заявив представник Державного департаменту США Метью Міллер, коментуючи інцидент із безпілотником.

“Нам відомі повідомлення про атаку безпілотника на Запорізьку АЕС. Ми продовжуємо стежити за умовами на підприємстві, зокрема через офіційні звіти МАГАТЕ, яке, на щастя, зазначає, що шкода, завдана ударом безпілотника, не поставила під загрозу ядерну безпеку”, — зазначив він.

Водночас представник Держдепу наголосив, що Росія веде дуже небезпечну гру на ЗАЕС.

“Ви вже чули від нас, що Росія веде дуже небезпечну гру, захопивши атомну електростанцію в Україні, яка є найбільшою в Європі. Те, що вони це зробили, є небезпечним, і ми продовжуємо закликати Росію вивести свій військовий та цивільний персонал із підприємства, повернути повний контроль над підприємством компетентним органам влади України та утримуватися від будь-яких дій, які можуть призвести до ядерного інциденту на станції”, — заявив Метью Міллер.

Нагадаємо, гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі повідомив про щонайменше три прямі влучення в основні конструкції захисної оболонки реактора ЗАЕС у неділю, 7 квітня. Головне управління розвідки Міноборони України заперечує причетність Сил оборони до збройних провокацій на станції. 

В будь-якому разі Росія якнайшвидше має вивести війська з усіх об’єктів ЗАЕС, адже лише це дозволить відновити дотримання усіх необхідних міжнародних норм та контролю над важливим об’єктом атомної енергетики. Або ж міжнародна спільнота візьме в свої руки цей процес і звільнить станцію для того, щоб уникнути катастрофи.