Європейський союз включив у чорний список вісім росіян, їх покарали за інцидент біля Керченської протоки, а саме захоплення українських моряків.

Як повідомляють ЗМІ, серед тих, хто потрапив у список, є військовослужбовці.

Зокрема, йдеться про голову прикордонного управління ФСБ по Криму і Севастополю Сергія Станкевича і командувача військами Південного військового округу Олександра Дворнікова – проти них ввели санкції.

"Медведєв і Станкевич безпосередньо контролювали і організовували напад на українські кораблі і їх екіпаж, а Шеїн брав участь в операції із захоплення українських кораблів і екіпажу", – зазначається у повідомленні. 

Також видання "Медуза" додає, що в список увійшли співробітники ФСБ Руслан Ромашкін, Андрій Шеїн, Олексій Шатохін і командири кораблів «Дон», «Смарагд» і «Суздалец» Олексій Саляєв, Андрій Шипіцин і Сергій Щербаков.

Новини з Брюсселя вже прокоментував президент України Петро Порошенко: 

“Цей перший перелік прізвищ є лише початком, і якщо Росія продовжить нападати на українські кораблі, перешкоджати свободі судноплавства та блокувати українське Приазов’я, санкції будуть розширені і посилені”.

Раніше повідомлялося, що посли ЄС узгодили санкції проти 8 осіб з Росії, відповідальних за затримання 24 військовослужбовців з України після інциденту в Азовському морі в листопаді. 

Крім того, на 6 місяців продовжать санкції проти 163 чоловік та 44 підприємств причетних до окупації Криму.

Додамо, що тепер майно та інтереси у власності визначених фізичних та юридичних осіб будуть заблокованими, а особам у США заборонено здійснювати операції з ними, йдеться у повідомленні прес-служба Мінфіну США.

Рішення Вашингтона доповнює санкції, які сьогодні приймаються також Європейським Союзом та Канадою. 

Сьогоднішній крок спрямований на окремих осіб та суб'єкти, які відіграють важливу роль у невиправданих російських атаках на українські військово-морські судна в Керченській протоці, анексії Криму та підтримці незаконних сепаратистських виборів на сході України,– мовиться у повідомленні.

Таким чином трансатлантичне партнерство вкотре нагадує, що протидіятиме подальшій дестабілізуючій поведінці Росії.