Аварія із судном "Меріленд" поблизу берегів анексованого півострова сталася через обміління каналу. Причина цьому – наслідки незаконного будівництва окупантами Кримського мосту.

Так проявляються наслідки незаконного будівництва Кримського мосту – обміління дна та відкладення піску, заявляють у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України.

Як відомо, у Керченській протоц,  сіло на мілину судно Меріленд під прапором Ліберії. Корабель вийшов з порту Маріуполя і прямував до Італію з вантажем металу.

Причиною обміління можуть бути велика кількість опор мосту. 

Вони "займають значну площу дна в Керченській протоці, а також перешкоджають природному перетоку води з Азовського в Чорне море".

Технічні характеристики судна дозволяли безперешкодно здійснити вихід з Азовського в Чорне море. Однак, незаконно побудований Російською Федерацією Керченський міст вкотре став перешкодою для вільного проходу суден,– наголошують у відомстві.

Там уточнили, що висота судна Меріленд становить 13,9 метрів, а його максимальна осадка – 7,7 метрів. 

Окупанти ж встановили обмеження осадки на позначці 8 метрів. Однак у МінТОТ зазначають, що глибина конструкції на ділянці, де сіло на мілину судно, – 8,3 метра. 

Натомість окупанти стверджують, що причиною могла стати низька осаду судна.

Додамо, що незаконний Кримський міст вже давно став головним болем для Росії.

Проблеми від незаконно збудованого окупантами Кримського мосту відчутні вже зараз – і також для Росії. Міст створив ефект дамби, який призведе до замулювання Азовського моря.

Азовське море менш прісне, ніж Чорне, тому що тут постійно є приплив прісної води з річки Дон, пояснює перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юсуф Куркчі.

Так, припливи і відливи дозволяли перетікати воді з Азовського моря в Чорне – і навпаки. Натомість незаконно побудований Росією Кримський міст створює ефект дамби.

По-перше, це впливає на біологічні процеси, Азовське море буде опріснювати більше, тому що води, яка відсмоктується з Азова в Чорне море під час відливів, стало менше. Може, і не в два рази менше, але це вже є,– пояснив він.

Кримським мостом росіяни обмежили прохідність суден – Тепер глибина замулюється. Заступник міністра наголошує, що масштаб проблем для всього судноплавства в Азовському морі зрозумілий вже тепер.