Росія хоче подолати демографічну кризу за рахунок жителів Донбасу. Таку думку на телеканалі “Україна 24” висловив голова виконкому Національної ради реформ України Михайло Саакашвілі.

“Тому що в Росії, по-перше, катастрофічна демографічна ситуація. По-друге, на Донбасі практично все зупинилося, підприємства конфісковані, більшість шахт закриті. Слава Богу, що частина шахт залишилися на підконтрольній території України. Тому що ви бачите, яка зараз проблема відбувається з газом, з вугіллям. Україна вже змушена завозити вугілля з Казахстану. Ціна на газ досягла історичного максимуму, це означає, що всі обіцянки, що газ буде субсидований, буде дуже важко виконати”, – повідомив Саакашвілі.

Також він наголосив, що уникнути вторгнення Росії в Україну цієї осені допомогли західні союзники. За його словами, президент РФ Володимир Путін не відмовляється від плану нового захоплення українських територій. Саакашвілі пояснив, що потрібно робити Україні, щоб Путін не пішов війною далі.

“Для цього потрібна воля другої сторони, але у другої сторони немає цієї волі. Тому у мене є тільки один рецепт-стримування, робота з нашими західними союзниками. Цієї осені вдалося уникнути великомасштабного нападу Росії через позицію американців, особливо після Афганістану. І це дуже важливо – мати союзників. Поки ми відкладаємо цей напад, який Путін задумав і, безумовно, в цьому напрямку в будь-якому випадку має намір щось робити”, — зазначив політик.

Також він додав:

“Україна повинна дуже швидко розвиватися. Там, де є розвиток — туди не нападатимуть. Набагато складніше Росії буде нападати на Україну далі, якщо вона буде успішною, швидко розвивається країною. Щоб такій Україні стати, треба приймати акт економічної свободи — звільняти бізнес, давати малому і середньому бізнесу можливість вірити у власне країну. Це зміцнює фланги”, – підкреслив Саакашвілі.