У Сил оборони України є невеликі успіхи на окремих ділянках фронту, тому, не варто кричати про ситуацію на фронті, що нібито «все пропало», адже на нас може чекати важлива подія.

Зокрема, політолог Кирило Сазонов поділився з українцями обнадійливими новинами щодо подій на фронті.

«Інститут вивчення війни повідомляє, що ЗСУ просунулися вперед у районі Кремінної та Новомихайлівки. На Куп’янському районі Головком Сирський говорив про наші тактичні успіхи», — написав він у своєму телеграм-каналі.

Доброволець ЗСУ з радістю повідомив, що не все так погано на фронті, як нас намагаються переконати.

«Це правда, від деяких ворожих позицій залишилася випалена земля. І вони відступили, хто вижив. У Часовому Яру важко, звичайно, і вчора було важко, і завтра буде. Але вже точно немає причин панікувати і кричати «все пропало». Попереду багато цікавого, особливо, коли дійдуть до нас снаряди. Вони вже куплені, питання в логістиці. Чехія обіцяла наприкінці місяця», — підкреслив він.

В одній зі своїх попередніх публікацій Кирило Сазонов розповів, чому для ЗСУ так важливо отримати якомога більше боєприпасів і на який період часу їх вистачить.

«Якщо ми виходимо з нормальної витрати при обороні, то нам потрібно 3 тис. снарядів на добу, або 90 тис. на місяць, округлимо до 100, тобто коли Німеччина передає нам 6 тис. снарядів, це на два дні. Коли за чеською ініціативою збиралися дати 800 тис., а дадуть мільйон (уже цього місяця), це на 10 місяців оборони, я повторюю, бо під час наступу потрібно набагато більше, тож триматися нам буде чим», — додав політолог.

До того ж, Збройні сили України створюють величезні логістичні проблеми для російських окупантів. Так, росіяни вже зіткнулися зі “снарядним голодом” на деяких ділянках фронту через неможливість підвозити боєприпаси. Це важливий удар по ворогу, який може кардинально змінити обстановку на фронті в користь наших сил.

Про це заявив військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов, коментуючи новий рекорд української армії — знищення 1,5 тис. одиниць автомобільної техніки противника за минулий місяць.

“Йдеться про те, що ЗСУ успішно використовують тактико-технічні характеристики західного озброєння, які в 1,5-2 рази перевершують радянські або російські, які є на озброєнні в окупаційних військ. Саме це і дає змогу стримувати російський наступ, завдавати ураження як у важкій бронетехніці, автомобільному транспорті, так і в засобах ураження”, — сказав він.

Як зазначив аналітик, до початку широкомасштабного вторгнення Росії в розпорядженні всієї окупаційної армії було приблизно 4,5 тисячі одиниць автомобільного транспорту.

“Тому встановлення рекорду подібного характеру — величезні проблеми для логістики окупаційної армії: неможливість здійснювати матеріально-технічне забезпечення, вивезення поранених і здійснення ротації особового складу”, — пояснив Снєгирьов.

За його словами, на одній із найнапруженіших ділянок фронту, в районі сіл Невельське і Бердичі Донецької області, окупанти, за їхніми ж оцінками, відчувають так званий “снарядний голод”.

“Лімітована видача снарядів пов’язана саме з тим, що російські окупанти не мають можливості підвозити артилерійські снаряди. Йдеться не про відсутність снарядів як таких, ні, а про засоби доставки безпосередньо на лінію бойового зіткнення. А це вже позначилося на якості російських атак. І самі російські військкоми визнають, що знову використовується тактика “м’ясних штурмів”, — акцентував Дмитро Снєгирьов.