Президент Володимир Зеленський заявляє, що звільнить новопризначеного голову Херсонської ОДА Юрія Гусєва, якщо той до кінця року не забезпечить повне облаштування КПВВ "Чонгар" і "Каланчак" на адмінграніце з окупованих Кримом.

Про це Зеленський сказав в суботу на нараді в Херсоні.

Відповідаючи на запитання глави Офісу президента Андрія Богдана, що буде, якщо не вдасться вкластися в ці терміни, Зеленський зазначив: "А якщо ні, то буде новий губернатор, старий залишиться в минулому. Це чесно".

Гусєв повідомив, що до кінця року планується реалізувати проект облаштування зазначених контрольних пунктів в повному обсязі і на початку листопада постануть дві нові якісні режимні зони КПВВ "Чонгар" і "Каланчак".

Зеленський уточнив у чиновника, що означає "початок листопада" і "до кінця року". У відповідь Гусєв сказав, що 15 листопада у нього день народження, і він запрошує президента з цієї нагоди на відкриття режимних зон КПВВ.

Зеленський запропонував Гусєву, щоб орієнтиром для кінцевого запуску КПВВ вже з сервісними зонами було 20 грудня.

Гусєв погодився з такою умовою, але зазначив, що замовником та проектувальником проекту не є Херсонська ОДА.

"Я можу координувати, і буду сигналізувати завчасно, якщо Мінфін не виділяє вчасно кошти, Мінінфраструктури не провадить відповідні кроки, проектанти затримують роботу, генпідрядник чогось не робить", – підкреслив він.