Євгєн Пригожин вже вкотре заявив, що вагнерівці залишатимуть Бахмут. Однак відхід бойовиків малими групами, як виявляється, розпочався ще задовго до останнього оголошення.

Про це 24 Каналу розповів Роман Світан – полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт, льотчик-інструктор. За його словами, Пригожин хоче врятувати хоча б “кістяк” свого ПВК. Вийти з міста може лише невелика частина вагнерівців.

Ватажок ПВК “Вагнера” Євгєній Пригожин 20 травня заявив, що його бойовики буцімто завершили операцію в Бахмуті, яка тривала понад 420 днів. Він розповів про “захоплення” міста та вчергове оголосив, що вагнерівці вийдуть з нього 25 травня.

Інформацію про взяття Бахмута спростували в Міноборони та ЗСУ. Натомість вихід російських бойовиків розпочався давніше.

До 9 травня вони (“Вагнер” – ред.) були в Бахмуті, намагаючись виконати якісь дії, а з 10 – почали відходити малими групами в сторону Горлівки. Не в цілому складі. Це продовжується, не зважаючи на те, що говорить Пригожин, – наголосив Роман Світан.

Заяви “кухаря Путіна” – це здебільшого ІПСО, яке розраховане зокрема і на росіян. Ними намагаються згладити фактичну втечу вагнерівців. Окупанти розуміють, що далі буде контрнаступ ЗСУ, а саме етап проривів. Під час якого російським військовим не дуже хочеться перебувати на полі бою.

“Вони відходять від лінії фронту. Неважливо, під яким “соусом” це подають. В армії це називається просто втечею”, – підкреслив полковник запасу ЗСУ.

Найближчими тижнями вагнерівці можуть почати базуватися в районі Горлівки або втікати у Росію. Одначе врятуватися втечею зможуть не більше тисячі бойовиків.

Тим часом українські військові планують брати Бахмут в напівоточення. Для цього вони залучатимуть артилерію і зрештою зможуть контролювати входи та виходи з міста.

“Це буде плацдарм для знищення росіян. Вони як зайці бігатимуть між зруйнованими будівлями, рятуючись від нашої прицільної артилерії”, – зазначив Світан.

Також зазначимо, що у той час, як росіяни заявляють, що з Бахмутом питання закрите, адже місто окуповане росіянами, в Україні натякають, що все тільки починається і найгірше для росіян на цьому напрямі ще попереду. Чи так це? Видання “Коментарі” розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.

Важливо те, що українська армія просунулась вперед і зайняла певні висоти на флангах та отримала можливість вогневої дії під Бахмутом.

 Екс-заступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант Ігор Романенко в інтерв’ю сайту “Обозреватель” висловив думку, що українським військовим цілком реально взяти Бахмут у кільце, але це може статися лише в тому випадку, якщо буде перекинуто додаткові сили та підвезено вчасно боєприпаси.

 Іти в лобові атаки – не найкращий варіант для ЗСУ. Необхідно розглядати та реалізовувати асиметричні дії. Генерал прорахував, що потрібно ще приблизно п’ять бригад.

На запитання, чи може противник стерти Бахмут з землі масованими бомбардуваннями, генерал зауважив, що від міста вже й так залишилися одні руїни.

“Фактично, там мало що залишилося з погляду міста. Свого часу вони так само чинили в Попасній, Рубіжному тощо. Не знаю, чи є сенс їм підривати Бахмут. В них уже сили не ті. Вони це розуміють і намагаються створювати резерви живої сили”, – наголосив Романенко.

Ворог перекидатиме резерви в Бахмут, що й почав робити, щоб не дати Україні швидко просуватися на флангах.

 Військовий експерт Сергій Згурець у своїй авторській колонці для “Еспресо” висловив думку, що наступні тижні стануть вирішальними на бахмутському напрямі для РФ. Експерт вважає, що для “вагнерівців”, які так вихвалялися захопленням “Бахмута”, це місто-фортеця, як і говорив Сирський, перетворюється на мишоловку, для окупантів, яка вже закривається.