Андрій Шевченко долучився до бізнесу російських олігархів після Революції Гідності і початку війни на Донбасі.

Головний тренер національної збірної України з футболу Андрій Шевченко з 2015 року заробляє гроші з російськими олігархами. ЗМІ з’ясували, що наставник “жовто-синіх” причетний до розвитку компанії російського олігарха Романа Абрамовича, яка видобуває золото в Росії.

Як повідомляє DW, посилаючись на дані реєстру компаній Великобританії, Шевченко з грудня 2015 року є співвласником інвестиційної брокерської компанії MC Peat & Co. LLP.

Холдинг Highland Gold Mining контролює Абрамович зі своїми колишніми однокурсниками Євгеном Швідлером і Валерієм Ойфом. Компанія об’єднує 9 рудників на Чукотці, Далекому Сході Росії і в Киргизстані, де видобувають тонни золота і срібла на понад 300 мільйонів доларів на рік.

За даними журналістів, акції Highland Gold Mining за останні роки виросли в ціні у півтора рази, а капіталізація сягнула понад 600 мільйонів доларів. Інвестиційні брокери отримують комісію від розміщення чи продажу цінних паперів.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом


“Одразу після цього MC Peat почала представляти інтереси Highland Gold Mining Limited, а також, за даними документів із британського реєстру компаній, отримала від її бенефіціарів кредит на 2,7 мільйона фунтів (близько 4 мільйонів доларів). Гроші надійшли від офшорної компанії Horizon Investments A.V.V. з карибського острова Аруба. Бенефіціарами цієї компанії може бути як Роман Абрамович, так і його “права рука” і друг молодості Євген Швідлер”, – йдеться у матеріалі DW.

“Компанія MC Peat & Co. LLP, до якої наприкінці 2015 року приєднався Андрій Шевченко, для Романа Абрамовича і його партнерів є гарантом лондонських інвестицій в золоту імперію олігарха. Керуючим партнером брокерської компанії є Чарльз Піт – син багаторічного скарбника британської корони сера Майкла Піта (MC Peat, вочевидь, розшифровується як Michael and Charles Peat), – зазначає видання.

Андрій Шевченко прохання прокоментувати його роль в інвестиційній брокерській компанії проігнорував.

Видання відзначає, що поява Шевченка у MC Peat може бути пов’язана з його дружбою з Абрамовичем ще з часів, коли український футболіст грав за команду російського олігарха “Челсі”.