Навколо тимчасового окупованого Херсона останніми днями активно розгортаються важливі події. Як можемо спостерігати, український контрнаступ та перспектива деокупації змусили колаборантів заявити про масову евакуацію, нібито подалі від обстрілу.

Водночас варто підкреслити, що цей наступ є найважливішим і вирішальним з усіх. 

Про це розповів австрійський військовий експерт Маркус Райснер в інтерв’ю DW

Тож він наголосив, що вибити росіян із Херсона потрібно, щоб росія не могла стягнути туди сили взимку і після атакувати Миколаїв та Одесу, позбавивши Україну виходу до моря.

На те, що росіяни можуть відмовитися від цього плацдарму, вказують два фактори. Перший – заява про евакуацію цивільних, а другий – перегрупування військ окупантів.

Як зазначає Райснер, росія має проблему — “голкове вушко у вигляді мостів, які Україна сильно пошкодила за допомогою систем HIMARS”, як додає експерт — понтонних переправ для угруповання на правому березі Дніпра недостатньо. Відступ за Дніпро для росіян — логічний хід, вважає аналітик, але вони втратять плацдарм та можливість атаки навесні.

“Якщо Україні там вдасться прорив, то можлива паніка на мостах. Для України важливо зайняти саме місто Херсон, щоб там перезимувати”, — каже Райснер. Він також прокоментував можливість руйнування Каховської ГЕС. Це порушило б шляхи постачання українського контрнаступу. Росія використовувала таку тактику на річці Інгулець, це може повторитися і в Херсоні, підсумував експерт.