Президент України Володимир Зеленський підтвердив початок евакуації цивільних із «Азовсталі» в Маріуполі, перша група приблизно зі 100 осіб вже прямує на підконтрольну уряду України територію.

«Розпочалася евакуація цивільних із «Азовсталі». Перша група приблизно зі 100 осіб уже прямує на підконтрольну територію. Завтра зустрічатимемо їх у Запоріжжі. Дякуємо нашій команді! Наразі вони, разом із представниками ООН, працюють над евакуацією решти громадян із території заводу», – написав Зеленський у твіттері.

ООН також підтвердила, що зараз триває операція з евакуації цивільних людей із «Азовсталі». В організації повідомили, що людей намагаються вивезти спільно з Міжнародним комітетом Червоного Хреста та в координації з українськими та російськими чиновниками. За даними ООН, близько 1000 мирних жителів живуть в укриттях під металургійним заводом «Азовсталь».

Прес-секретар ООН з гуманітарних питань Савіано Абреу сказав агенції AP, що людей намагаються вивезти спільно з Міжнародним комітетом Червоного Хреста та в координації з українськими та російськими чиновниками. Він назвав ситуацію «дуже складною» і сказав, що не повідомлятиме більше подробиць. За даними ООН, близько 1000 мирних жителів живуть в укриттях під металургійним заводом «Азовсталь».

Міська рада Маріуполя анонсувала ймовірну евакуацію 1 травня мирного населення з Маріуполя до Запоріжжя. Напередодні заступник командира полку «Азов», який бере участь у захисті Маріуполя, Святослав Паламар повідомив, що для евакуації із заводу «Азовсталь» передали 20 жінок і дітей. При цьому на території заводу залишаються поранені внаслідок обвалу військового польового шпиталю, а також ще сотні мирних жителів. Раніше війська РФ у Маріуполі завдавали ударів по військовому польовому госпіталю на території заводу «Азовсталь», повідомив у Telegram полк «Азов», що є одним із підрозділів, які захищають Маріуполь від російських окупантів.

«Всю ніч на військовий польовий госпіталь, що розміщений на території заводу «Азовсталь» у Маріуполі і де перебувають поранені захисники, росіяни масово скидали багатотонні авіабомби, здатні пробити будь-які бетонні захисні споруди. Потім, вже завдавши руйнувань, продовжували нещадно обстрілювати руїни. Серед уже поранених військовослужбовців є загиблі, наново поранені та контужені», – йдеться у повідомленні «Азову».

Нагадаємо, Маріуполь був оточений російськими військами ще в перші кілька діб широкомасштабного вторгнення Росії, яке розпочалося 24 лютого. Українські підрозділи чинять опір у приазовському місті вже другий місяць. Нині ж тривають спроби вивести з міста цивільних і поранених військових.