Бойовики зірвали перемир’я на Донбасі і незабаром в зоні ООС почнеться загострення, оскільки російський глава Володимир Путін вже прийняв рішення і дав зрозуміти, що буде домагатися від влади України поступок за всяку ціну. Нове загострення може початися вже навесні і воно неминуче.

Це підтверджує як поведінка Кремля під час візиту до Москви глави європейської дипломатії Жозепа Борреля, який завершився скандальним образою європейського дипломата в обличчя, так і публічною заявою російської влади про готовність розірвати відносини з Європою.

Переговори по Донбасу в рамках Мінського процесу і Нормандського формату знаходяться практично в глухому куті, тому до переговорів варто залучити США, так як офіційному Києву більше не на що розраховувати. Бойовики за наказом Путіна продовжать вбивати українських військових, щоб суспільство почало тиснути на команду українського президента Володимира Зеленського з вимогою завершити війну на будь-яких умовах.

Такий невтішний прогноз по Донбасу зробив радник української делегації в ТКГ Олексій Арестович в ефірі телеканалу Україна 24.

“Я вважаю, що загострення ситуації на Донбасі не просто можливо, воно практично неминуче, рано чи пізно. Кремль не залишить спроб продавити нас силою. Я не беруся назвати точну дату, хоча є ознаки, що може бути навесні, ближче до літа”, — спрогнозував Арестович.

Він переконаний, що Путін вже прийняв рішення по Донбасу і продемонстрував його, як Боррелю, так і українській владі.

“Дивлячись на те, як росіяни натягують віжки з ЄС, ось цей візит Борреля, який закінчився практично образою європейського дипломата в обличчя, і заява Лаврова, що вони не бояться розірвати відносини, — видно, що свій вибір вони зробили. Цей вибір однозначно на загострення. Ми знаємо всі засоби, які вони застосовували за 6 років, треба придумувати щось нове “, — вважає радник української делегації в ТКГ.

Переговорний процес, за словами Арестовича, “підвішений на волосині”. Він підкреслює, що Путін буде за всяку ціну домагатися того, щоб офіційний Київ почав переговори з ватажками так званих “ЛНР” і “ДНР”, що буде їх фактичною легалізацією. Арестович запевнив, що команда Зеленського не вступала і на вступатиме в ці переговори, а до переговорів спробує залучити США.

“Оскільки ситуація практично зайшла в глухий кут і залишається спроба скористатися допомогою США, може бути, це допоможе, більше розраховувати нема на що. Але я на 100% впевнений, що Росія готує якийсь нехороший сюрприз, і це в тому чи іншому варіанті обернеться загостренням на фронті. Сценаріїв багато, починаючи з того, що вони інтенсифікують вплив, щоб були загиблі, і нестійка частина суспільства починала тиснути на керівництво “, – пояснив плани команди Зеленського Арестович.