Очільник українського парламенту Дмитро Разумков наголосив, що говорити про втрату довіри українських громадян до Верховної Ради та команди українського лідера Володимира Зеленського зарано.

Окрім того, він почав запевняти, що довіра до будь-якої демократичної влади у світі поступово падає, тому хвилюватися наразі не варто. Свою позицію політик озвучив під час традиційного брифінгу у ВРУ 20 липня.

“На жаль, довіра до влади завжди буде падати. Завжди. Я не пам’ятаю таких прикладів не лише в історії української влади, але й загалом в історії демократичної влади, щоб було зростання. Насправді, якщо ми подивимось на українські реалії за діючої влади, то якраз і були позитивні сплески. Якщо ми в загальному подивимось на тренд, то він іде по такій трохи негативній кривій, але я думаю, що говорити про втрату довіри зарано”, — заявив Дмитро Разумков.

За його словами, український парламент – найбільш відкритий орган, бо все, що в ній відбувається, можна бачити. Окрім того, він звернув увагу на те, що Верховна Рада складається з великої кількості політичних постатей, які також “створюють інформаційний контент, який не завжди несе позитивний імідж для ВР”.

На переконання глави ВРУ, з цим необхідно боротися. На думку Разумкова, якщо говорити про спільну роботу всіх гілок влади, “то сьогодні і Офіс президента, і ВР, і Кабмін, працюють у єдиному напрямку, тому що саме це було закладено і в програму дій президента, і в програму дій ВР, саме монобільшості”. Спікер продовжує стверджувати, що монобільшість досі є, вона продовжує працювати, і “останнє голосування тому підтвердження”.

Варто зазначити, що нещодавно Дмитро Разумков розповів, що поки що неможливо зробити голосування в парламенті за допомогою сенсорної кнопки. Та система, яка існує нині, реагує лише на тепло, що не гарантує особистого голосування депутатів.

У такій ситуації система гарантує лише, що у вас будуть зайняті обидві руки під час голосування. Ми бачили, як деякі умільці знаходили механізми, щоб обійти й цей захист, – пожартував спікер Ради.

Втім він запевнив, що це питання досі регулярно обговорюється, зокрема й з різноманітними міжнародними інституціями. Український парламент звертається до них за допомогою.

“Що плануємо зробити за допомогою міжнародних партнерів – це аудит. Можливо, все ж таки є механізм, який дозволить у нинішню систему додати сенсорну кнопку, яка дозволятиме голосувати саме за допомогою відбитка пальця”, – розповів Дмитро Разумков.

Він також зазначив, що керівництво парламенту зверталося через “кнопкодавство” до Конституційного суду. Була пропозиція, щоб за неособисте голосування депутати втрачали мандат.

“Я вважаю це правильним, адже коли тобі немає чим займатися у Верховній Раді, то не займайся і не займай місце. Втім суд вирішив, що це не відповідає Конституції України”, – розповів голова парламенту.

Нині за “кнопкодавство” існує кримінальна відповідальність. У разі виявлення такого порушення апарат ВРУ передає всю інформацію голові парламенту, який може передати її до ДБР.