Сьогодні, 23 серпня, під Офісом президента в центрі Києва відбувся мітинг із вимогою до Володимира Зеленського ветувати законопроєкти №1073 і №1053-1 (про детінізацію розрахунків у сфері торгівлі та послуг). 

Представники малого бізнесу, ФОПи, вийшли з пікетом під будівлю адміністрації. Вони вимагають від президента Зеленського ветувати прийняті Радою законопроєкти про детінізацію розрахунків у сфері торгівлі та послуг. Активісти озвучили в мікрофон свої вимоги, а також передали їх в ОП.

Також вони тримали в руках транспаранти: “Великі штрафи породжують корупцію”, “Руки геть від спрощеної системи!”, “Не рубайте гілку, на якій сидите” тощо.

“Завтра будемо жити в іншій країні: РРО кожному, стукацький кешбек, штрафи за непокору”, – заявили організатори мітингу. 

Додамо, що Фіскальні законодавчі ініціативи від “Слуги народу”, ухвалені парламентом, мають мотивувати людей переходити на білу форму оплати.

“Коли ми ухвалювали закон щодо детінізації економіки, колега з “Голосу” сказала мені, що нас після цього люди почнуть ненавидіти. А я відповідаю: почнуть ненавидіти ті, хто в тіні працюють. А тим, хто працює по-білому, нововведення навпаки спрощують життя.

Ти маєш телефон, маєш application, ти видав чек – і все чудово. Це мусить мотивувати людей переходити на білу форму оплати. Що стосується ФОПів, то я заходжу в п’ятизірковий готель, оплачую карткою, і мені видають чек: ФОП такий-то. Але у вас п’ятизірковий готель, як ви можете мені чек вибивати від малого підприємця? У ресторанах роздільна система: алкоголь туди, а їжа – сюди”, – розповів він.

“Потрібно брати на себе відповідальність і бути корисним на своєму місці. Я, наприклад, голосую за, якщо вважаю, що це йде на користь країни. Я розумію, що несу персональну відповідальність за прийняті рішення… Якщо ви звернете увагу, як фракції голосують, то більшість фракцій думають не про країну, а як з цього вичавити політичні дивіденди. 

Так вийшло, що в залі я сиджу між “Голосом” і ЄС. і коли виходить якийсь хороший законопроєкт, який вони начебто і хочуть підтримати, я чую, які у них всередині фракцій йдуть розмови: “Можна я проголосую? Хтось зліва говорить: “Ні, не можна, ми не голосуємо”. –

Перша людина продовжує: “Але це ж хороший законопроєкт”. – “Добре, тоді натисни хоча б “утримався”…”. Або, наприклад, “Голос” звертається до “ЄС”: ви голосуєте чи ні? Ну, так у вас же своя позиція має бути, вам роздані проєкти. Зайдіть на сайт, подивіться, яка повістка, прочитайте і зробіть висновки. Навіщо ви звертаєтеся через 5 осіб і питаєте: “Ви голосуєте чи ні?”, – додав Лерос, зазначивши, що намагається прочитати всі законопроєкти, які є на порядку денному Ради.