Наступ російської армії на південь від Авдіївки почав буксувати і не зміг увінчатися успіхом. Про це повідомляє терорист і екс-глава бананової недореспубліки «ДНР» Ігор Гіркін у своєму Telegram-каналі.

Терорист розповів, що у підрозділів російської армії у районі Авдіївки закінчився людський ресурс. Крім того, з’явилися серйозні проблеми з військовою технікою, артилерією та боєприпасами – ЗСУ завдають окупантам настільки тяжких втрат, що Авдіївський наступ просто заглух.

Більше того, Гіркін вирішив поплакати, що поповнювати втрати мобілізованими у російської армії під Авдіївкою не вийшло, оскільки саме тут у тилу стався бунт батальйону «мобиків» з Туви, який був відкликаний назад до Росії.

«Саме тут – у тилу – збунтувався і був благополучно відкликаний у рідні пенати батальйон мобілізованих із Туви», – заявив він.

Він також додав, що проблеми з живою силою у росіян виявляються дедалі сильнішими.
Однак попри все анонсований росіянами новий «Великий наступ» не буде точним повторенням минулорічного повномасштабного вторгнення з боку російської армії, але деякі спільні риси в діях російських військ цілком імовірні.
Таку думку в ефірі Апостроф TV висловив військовий експерт Тарас Жовтенко.

Він вважає, що військове командування держави-агресора намагатиметься комбінувати активність на фронті із масованими ракетними ударами по цивільній інфраструктурі.

Аналітик погодився із оцінками української військової розвідки, яка відзначає, що цього року воєнні і політичні умови відрізняються від подій лютого 2022 року. Але, на його думку, призначення керівником російської окупаційної армії генерала Герасимова, який стояв біля витоків російської агресії ще від 2014 року, вказує на те, що окупанти будуть діяти в тому ж руслі, що й раніше.

«Хоч ми зараз маємо справу з гарячою війною, агресію з боку російської федерації проти України, але для нинішнього російського режиму ці дії вкладаються в більш широку гібридну агресію проти України, яка почалася ще у 2014 році. Недарма вони повернули на посаду командувача об’єднаного угруповання військ генерала Герасимова, який, насправді, є в російських реаліях автором цього гібридного підходу загалом, і архітектором операції захоплення Криму у 2014 році, і, зрештою, він же розробляв операцію 24 лютого 2022 року», — пояснив експерт.

Тарас Жовтенко зазначив, що росіяни намагатимуться використовувати маневри, що відволікають, комбінуватимуть посилену активізацію бойових дій на лінії фронту з масованим ракетним обстрілом цивільних об’єктів і цивільної інфраструктури.

«Росіяни, ймовірно, намагатимуться схилити Білорусь хоча б до імітації загрози з північного напрямку, щоб частково досягти тих цілей, які росіяни собі ставлять», — спрогнозував експерт.
Росія намагається розширювати зону нового наступу, активно шукаючи нових напрямків. Однак на Київ, Суми, Харків та Чернігів окупанти навряд чи підуть.

Таку думку озвучив військовий експерт Олег Жданов в інтерв’ю OBOZREVATEL. За його словами, немає жодних ознак накопичення сил для наступів на цих напрямках.

“Про Київ, Харків, Суми, Чернігів забудьте. Ми про це говоритимемо, коли РФ накопичуватиме ресурси на цих напрямках. Сьогодні там немає військ, нема чим наступати. Там є по кілька батальйонів на прикриття російського державного кордону – в Курській, Брянській та Бєлгородській областях. Але максимум, на що вони здатні, – провести розвідку боєм, тобто озброєна провокація на кордоні. На білоруському кордоні стоїть до шести батальйонних тактичних груп, а російських військ там узагалі немає”, – зазначив експерт.