Авдіївський терикон повністю контролюють Збройні сили України.

Це підтвердив керівник міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

Коло Авдіївки не вщухають бої, російські солдати не покидають спроб оточити місто. Але там вони відгрібають від наших воїнів.

За словами Віталія Барабаша, відео, де росіяни встановили ганчірки з триколорами, знімали не на териконі, а десь в яру. Нещодавно ЗСУ знищили ці прапори.

«Якщо відео подивитися, хто знає місцевість, то видно, що справа від зйомки, що вони з коптера знімали, то там нічого не видно. Терикон справа був. Це біля терикона багато насипів різних і вони на одному з цих насипів встромили дві ганчірки і зняли з такого ракурсу. Терикон зараз під контролем нашим вогневим. І всі мавпи, які туди залазять, помирають. І це дуже правильна їхня стратегія, як здохнути, а наша, щоби їх там мінусувати», – розповів Барабаш.

Тим часом військовий експерт Дмитро Снєгирьов повідомив, що в район Авдіївки перекинуто окремий батальйон спеціального призначення «Арбат».Ворог продовжує вести штурмові дії на Авдіївському напрямку, але зазнає чисельних втрат техніки та особового складу. Протягом останніх днів РФ втратила близько 4 тис. бійців.

Окупанти використовують тактику Другої світової війни — так званих штрафбатів.»Прямим доказом величезних втрат РФ є передислокація окупаційної армії з тилових районів Луганщини — другої загальновійськової армії. В районі Авдіївки зосереджено до 8 бригад окупантів», — зазначив він. Окрім того, Росія перейшла до тотальної мобілізації на окупованих територіях, мовиться про збільшення призовного віку з 55 до 65 років.

«Це поповнення особового складу і заміщення, зміна характеру населення. На їхню заміну прибувають так звані переселенці з депресивних районів РФ. Плюс відбувається поповнення за рахунок трудових мігрантів середньоазійських держав, яких на території РФ перебуває від 6 до 10 млн. В Росії відбуваються масові каральні заходи відомі як операція «Мігрант» — масові облави. Ці фактори дозволяють російській владі не проводити часткову мобілізацію».

В свою чергу військовий експерт Олександр Коваленко підмітив, що під Авдіївкою армія РФ зазнала більш значних втрат, ніж під Бахмутом (обидва міста розташовані в Донецькій області). Однак тактика наступу російських окупантів під Бахмутом і в районі Авдіївки сильно відрізняється, як і сили, які використовує РФ для досягнення своїх цілей.

Він зауважив, що протяжність лінії фронту під Авдіївкою менша, ніж була під Бахмутом.

“При цьому кількість сил і засобів, сконцентрованих на протяжності фронту в районі Авдіївки, більша, ніж було сконцентровано в районі Бахмута. Отже, ті втрати, які зараз несуть російські окупанти, перевищують втрати, які були в районі Бахмута за приблизно той самий період часу. Тобто, якщо ми говоримо про проміжок у три тижні наступу не в міській місцевості, а за межами міста і по лінії фронту, то, відповідно, втрати вищі”, — сказав Коваленко.

Військово-політичний оглядач також порівняв тактику наступу армії РФ під Бахмутом і Авдіївкою.

“Відмінною рисою Авдіївки від Бахмута є і те, що в районі Авдіївки проводять і системні, і механізовані наступи, штурми з використанням механізованої компоненти, тоді як у районі Бахмута переважну роль в наступах віддавали роль піхоті. А тут же ми бачимо, що після того, як, наприклад, у них не вдається в районі Авдіївки якийсь наступ першої хвилі, другої хвилі, вони роблять паузу, в рамках якої наступають в основному піхотні підрозділи. За цей час вони перегруповуються, доукомплектовуються технікою, і потім починається наступна хвиля — вже з використанням механізованої компоненти”, — пояснив він.