Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо двох правоохоронців з Сум, які привласнили та продали майже 15 тисяч пачок цигарок з гуманітарної допомоги.

Обвинувальний акт направлено до суду.

Встановлено, що фігуранти підробили листи від імені керівництва однієї з військових частин, із якими звернулися до представників тютюнової компанії. У листах вони просили надати цигарки, як гуманітарну допомогу для військових.

Вони отримали від виробника 15 тисяч пачок цигарок на суму понад мільйон гривень. Але до військових цигарки не потрапили. Надалі зловмисники продали тютюнові на місцевому ринку та через Інтернет.

Двоє правоохоронців обвинувачуються у продажі товарів безоплатної допомоги, підробленні офіційного документу та використанні підробленого документу (ч. 3 ст. 201-2, ч. 1, 4 ст. 358 КК України).

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Сумська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Центрального регіону.

Від початку повномасштабної війни, в Україні розпочато 874 кримінальних провадження, пов’язані з гуманітарною допомогою та благодійними пожертвами.

За статтею Незаконне використання гуманітарної допомоги – 706 проваджень. Найбільше у Києві – 95, у Львівській обасті – 61, Дніпропетровській – 43, Хмельницькій – 40, Харківській – 33 та Кіровоградській – 30.

За статтею Шахрайство – 62 провадження. Найбільше у Києві – 10, Запорізькій – 10, Полтавській – 8, Житомирській – 9, Тернопільській та Харківській областях – по 4.

За статтею Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем – 37 проваджень. Найбільше у Запорізькій та Полтавській – по 7.