Дуже хороша новина!

Комітет Верховної ради з енергетики ОДНОГОЛОСНО підтримав наш законопроект # 5009 по реформі підключення до електромереж.

Про це у своєму телеграмі пише голова Виконавчого комітету реформ України Міхеїл Саакашвілі.

Як сказав перший заступник глави комітету Олексій Кучеренко: «Дай бог, щоб всі законопроекти готувалися так само якісно і ретельно». Також важливо, що регулятор НКРЕКП теж повністю підтримує нашу ініціативу.

Це означає, що вже найближчим часом питання поставлять на голосування і дуже високі шанси того, що законопроєкт набере необхідну кількість голосів!

Реформа підключення до електромереж буде справжнім проривом для бізнесу, тому що стосується буквально кожного підприємця, який хоче почати бізнес.

Зараз підключення до електрики – це процес, який може займати роки і за який вимагають величезні гроші. Ми законодавчо скоротили можливі терміни в три! рази і суттєво зменшили його вартість. Це один з тих чинників, який тягнув Україну вниз в рейтингу Doing Business, і той, який може цю ситуацію виправити, а отже не тільки допомогти українському бізнесу, а й залучити іноземного інвестора.

Дякую голові комітету Андрію Герусу і всім його членам, народним депутатам та взагалі всім учасникам процесу. Сподіваюся, дуже скоро ця реформа буде не тільки прийнята, але і реально спростить життя підприємців.

Нагадаємо, раніше Саакашвілі розповів що корупцію в будівельній галузі, а точніше з дозвільними документами на будівництво від ДАБІ, “кришував” заступник голови Офісу президента України Сергій Трофімов зі своїм помічником.

Він розповів про роботу профільного міністра Чернишова та боротьбі з корупцією в будівництві, а також про реакцію Трофімова на втручання в галузь для наведення порядку. Також Саакашвілі вказав на конкретного корупціонера з оточення заступника голови ОПУ.

“По будівництву… Президент Зеленський попросив мене їм зайнятися. Я прийшов до першого заступника голови адміністрації Трофімову, він цим займався, і він каже: все прекрасно, приголомшливо! Виявляється, він головний наглядач. Виявляється, те, що вигідно українцям, не вигідно Трофімову. І помічник у нього був шахрай. Слава Богу, президент Зеленський його вигнав”, – зазначив він.

Глава виконавчого комітету Національної ради реформ розповів про спроби міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова очистити будівельну галузь від корупції. Він уточнив, що опір в антикорупційних кроків міністру надавали, в тому числі і державні відомства.

“Олексій Чернишов реально почав працювати над цією темою, і ми майже дійшли. І що відбувається? Проплачений мітинг біля дверей в міністерство, включилося десять різних відомств, щоб це розбити, моментально”, – розповів Міхеїл Саакашвілі.

Також Саакашвілі розповів про тарифи на перевірки держорганами й розповів про роботу перевіряючих інспекцій, в тому числі ДАБІ.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.