В Офісі президента чекають на візит президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра і канцлера Олафа Шольца до Києва. Про це заявив заступник керівника Офісу президента Андрій Сибіга у відеозверненні, оприлюдненому на сторінці ОП у Facebook.

Він відзначив посилення динаміки відносин України з Німеччиною.

У президента відбулася телефонна розмова з президентом Штайнмаєром. Після цього президент України прийняв у Києві президентку Бундестагу, прийняв міністра закордонних справ, і також вчора відбулася розмова з федеральним канцлером Шольцом, – сказав Сибіга.

“Це надзвичайно важливо. Є чітке розуміння спільних інтересів. Є спільні оцінки тих викликів, які на сьогодні стоять і перед Європою, і перед Україною. Ми чітко розуміємо алгоритм взаємодії і ми очікуємо подальших візитів німецьких лідерів, і президента, і канцлера до Києва”, – заявив він.

Додамо, що Німеччина наполягає на повному членстві України в Європейському Союзі. Про це заявила міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок на спільному з українським колегою Дмитром Кулебою брифінгу в Києві.

Для мене сьогодні зрозуміло, що Україна є однозначно частиною Європи, тому мені зрозуміла дуже переконлива заявка на членство України в Європейському Союзі – на повне членство… Ми наполягаємо на повному членстві України в Європейському Союзі. Ми хочемо провести поглиблену реформу в Європейському Союзі, і це буде також наукою після цієї агресивної війни, – наголосила Бербок.