Влада часто говорить, що Україна має намір звільнити окупований Крим за допомогою політики та дипломатії. Однак півострів буде звільнено військовим шляхом. Але для цього потрібні техніка та далекобійна артилерія, яка дозволить вражати військові об’єкти ворога. Про це заявив військовий експерт, колишній спікер Генерального штабу ЗСУ Владислав Селезньов.

У інтерв’ю одному з українських видань він розповів про те, що незважаючи на заяви військово-політичного керівництва країни про політику і дипломатію як базис для повернення Криму, першими на півострові опиняться військовослужбовці Збройних сил України.

За його словами, у Києва є надія, що санкції подіють на Росію, проте досвід таких держав, як Іран та КНДР, показує, що держава може жити в умовах найжорстокіших санкцій. Отже, політико-дипломатичний шлях навряд чи призведе до результату в питанні повернення Криму.

“Економічна тенденція показує, що ціни на енергоносії зростають, РФ так-сяк пристосовується до цих санкцій. Досвід таких країн, як Іран та Північна Корея, які більше десятка років живуть при обмеженнях, демонструють, що навіть за умов тотальних санкцій можна жити, і навіть, певним чином, розвиватися. Тому політико-дипломатичний шлях – не надпотужніший аргумент для вирішення питання Криму”, – вважає Селезньов.

Експерт зробив прогноз, згідно з яким, Київ все ж зосередиться на військовому способі повернення Криму. Але для цього потрібно більше артилерії, яка дозволить впевнено йти до своєї мети.

“Все ж головний акцент буде зроблено на діях української армії. Тут ми повинні чітко і абсолютно розуміти, що за допомогою однієї тільки мотивації і бажання, реалізувати цю масштабну військову задачу неможливо. Потрібна техніка, в першу чергу – артилерія. Реактивні системи залпового вогню, які дозволять на відстані від 30 до 80 км виносити всі бази, склади та арсенали з російським озброєнням, технікою і штабами. Тільки в такому випадку ми отримаємо можливість планомірно і успішно просуватися до заявленої мети”, – підкреслив Владислав Селезньов.

Нагадаємо, раніше військовий експерт Владислав Селезньов заявив, що звільнення армією України Херсона залежатиме від багатьох факторів. Однак в кінцевому підсумку українські війська звільнять окуповані Херсон, Донбас та Крим. Українська держава, народ і західні союзники чітко показують свій намір працювати на перемогу.

За словами Селезньова, наразі інформації щодо обсягів отриманих озброєнь мало, проте результати постачань ми вже бачимо – далекобійна артилерія працює, йде знищення військових об’єктів ворога.

“Ми бачимо, що останнім часом вкрай мало інформації про обсяги, постачання озброєнь і техніки від наших західних партнерів. Вкрай мало. З одного боку це хороша історія чому, тому що Росії складно відстежувати в Україні логістичні маршрути постачань озброєнь, а з іншого боку – вкрай непросто прогнозувати, коли не знаєш, що саме, коли і в яких кількостях отримає Україна. Однак коли бачиш роботу тих же РСЗВ класу HIMARS, за результатами можна послідовно зрозуміти ситуацію. І якщо нещодавно весь світ, і Україна у тому числі, вважали, що працюють тільки 4 одиниці HIMARS, то наразі виявилося, що машин у нас 16. І вони на різних дільницях фронту виконують свою роботу зі знищення російських військових об’єктів”, – зазначив експерт.

Як вважає Селезньов, звільнення Херсона залежить від багатьох факторів, тому терміни спрогнозувати вкрай складно. Однак є впевненість у тому, що стратегія української армії спрацює, і Україна звільнить всі свої території, які окупувала Росія.